Українські війська найближчим часом можуть продавити російську оборону в Херсонській області та відкинути окупантів на третю лінію оборони. Скоро нас чекатимуть масштабні жести доброї волі.

На лівому березі Херсона українські сили оборони активно протистоять ворогу. Останніми днями відзначається збільшення кількості збитих ворожих літаків. Аналітики вказують, що російські дії на цьому напрямку стали менш ефективними через відсутність підтримки з повітря, повідомив полковник ЗСУ та військовий експерт Роман Світан.

«Це призвело до провалу 18-ої загальновійськової армії Росії на цьому напрямку. Вона змушена була відійти для поповнення своїх резервів, адже розбита на 30 — 40%», — заявив він.

Особливо на цій ділянці фронту окупанти почувають нестачу постачань з території Росії, оскільки це є найвіддаленішою точкою.

«Це на собі цілком відчула 18-та російська армія, яку зараз намагаються підлатати десантниками. Однак і вони можуть працювати кілька днів, можливо, тижнів, а далі їх також потрібно відводити», — розповів Світан.

У подальшому ворогові слід буде відступати до третьої лінії оборони, відомої як «лінія Суровікіна», розташованої приблизно за 15-20 кілометрами від Скадовська. Наразі російські сили ще не прийняли такого рішення, оскільки це надасть можливість ЗСУ розгорнутися на лівому березі, створити операційний плацдарм та очікувати достатньої кількості авіації для руху в напрямку Криму.

Проте, як мінімум, відступ на цю лінію оборони призведе до втрати росіянами контролю над Скадовськом, який опиниться під прямим вогневим тиском артилерії сил оборони України.

«Тому зараз росіяни в роздумах, але думати вони будуть недовго, як тільки на лівий берег піде достатня кількість нашої техніки, вони швидко ухвалять це рішення і відкотяться приблизно до Скадовська. Але слід пам’ятати, що такі дії ЗСУ відбуватимуться лише за наявності достатньої кількості сил, засобів та авіації. Без них цей напрямок краще не чіпати, адже це обернеться загрозами вже для української армії», — пояснив військовий експерт.