Країни східного флангу НАТО закликали до посилення військової присутності США у регіоні напередодні саміту альянсу у Вільнюсі, що відбудеться у липні. 

Про це заявив міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску після переговорів із главами МЗС “Бухарестської дев’ятки”. 

“Нам потрібно працювати над збільшенням присутності США в нашому регіоні на східному фланзі з погляду військ та техніки, – заявив міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску. 

В об’єднання входять Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Словаччина. 

Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо 

“Якщо у нас буде надійна оборона, ми зможемо стримати дестабілізуючу і наполегливу поведінку росії, – сказав Ауреску. – Це єдина мова, яку розуміє росія“. 

За підсумками переговорів у польському місті Лодзь, міністри також пообіцяли подальшу підтримку України у протидії російській агресії. 

“Країни “Бухарестської дев’ятки” є лідерами, у тому числі з погляду мобілізації союзників на сміливіші дії, як це було у випадку перекидання винищувачів МіГ-29 або танків”, – заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау. 

Нагадаємо, що наприкінці лютого у Варшаві відбулася зустріч глав держав та урядів країн B9. За її результатами було ухвалено резолюцію, в якій підкреслено, що росія є найбільшою загрозою для безпеки країн “Бухарестської дев’ятки”, тому країни B9 робитимуть усе можливе для посилення військової присутності НАТО на східному фланзі Альянсу.