Дії українських військових на лівобережжі Херсонщини свідчать про повернення до маневрової війни.

Про це в ефірі телемарафону Єдині новини повідомив військовий експерт Олександр Мусієнко.

«На лівобережжі Херсонщини є перспективи. Є успіхи та здобутки. Зараз це набуває обрисів дійсно плацдарму, тому що видно, що наші сили закріпилися, що є просування дещо вглиб, витіснення ворога, подавлення його вогневих точок, – зазначив він».

Крім того, Мусієнко наголосив, що далі розвиток подій може піти за двома сценаріями. Перший полягає у продовженні Силами оборони України наступальних дій та розширенні плацдарму, витісненні угруповання ворога та знищенні його. Для цього потрібно перекидання сил і техніки на лівобережжя.

Інший сценарій передбачає перехід в активну оборону:

«Повернення до маневрової війни – це лівобережжя Херсонщини. Це наш шанс, я називаю це плацдармом надії. Це не просто лівобережжя Херсонщини – це 70 км до Криму. І допоки тривають ці дії на лівобережжі Херсонщини, допоки йдуть бої на Мелітопольському напрямку, ми не можемо сказати, що український контрнаступ завершився, – додав він».

Крім того, він зазначив, що наші сили продовжують бойові дії та руйнують плани ворога.

Нагадаємо, що успіхи Сил оборони України ставлять під загрозу всю оборону росіян на Півдні, повідомив в ексклюзивному коментарі українському телеканалу екскомандир взводу батальйону Айдар, ветеран АТО Євген Дикий.

Більш того, бої на лівобережжі Херсонщини можуть стати вирішальними взагалі для кампанії цього року.

«Фактично за їх підсумками буде визначатися, з чим ми далі заходимо в зиму і в наступний рік», – наголошує експерт.