Президент України Володимир Зеленський анонсував візит до України президентів Польщі та Литви.

За повідомленнями польської сторони, зустріч трьох держав відбудеться орієнтовно 20 грудня. На ній обговорюватиметься безпекова ситуацію в регіоні.

Про це президент Польщі повідомив у своєму Twitter.

“Буду радий вітати за кілька днів в Україні президентів Польщі Анджея Дуду та Литви Гітанаса Наусєду. Уперше зустрінемось особисто у форматі Люблінського трикутника. Ціную цей прояв солідарності й підтримки!”, – написав Анджей Дуда.

Зеленський наголосив, що ця зустріч поглибить стратегічне партнерство між Україною, Польщею та Литвою.

Нагадаємо, міністри закордонних справ України, Польщі та Литви – Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс 28 липня 2020 року заснували новий формат взаємодії “Люблінський трикутник”, який передбачає, передусім, поглибленні співпраці між трьома країнами.

Тоді сторони закликали Росію вивести свої війська з окупованих частин Донецької та Луганської областей України та підтвердили свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Очільники МЗС трьох країн регулярно зустрічатимуться, зокрема на полях багатосторонніх заходів, організовуватимуть консультації на рівні керівництв міністерств своїх країн та утворять у МЗС посади представників з питань співробітництва в рамках “Люблінського трикутника”.

Крім того, міністри домовилися координувати свою діяльність для дотримання міжнародного права, як на рівні тристороннього співробітництва, так і в рамках міжнародних організацій (НАТО, ЄС, ООН, Рада Європи, ОБСЄ). Також очільники МЗС вкотре рішуче засудили анексію Криму Російською Федерацією і закликали Росію вивести свої війська з окупованого Донбасу.

Міністри закордонних справ Польщі та Литви та України пообіцяли надавати взаємну підтримку у боротьбі проти пандемії коронавірусу й мають намір активізувати діяльність щодо розвитку торгівлі та інвестицій, забезпечити кращий доступ до регіональної інфраструктури та підвищити її якість.