США можуть запровадити санкції не лише проти Тупицького, а й інших суддів Конституційного суду, які яро підтримують корупціонера. І входять до його оточення, мають фінансові операції, пов’язані з Тупицьким.

У США вбачають, що оточення Тупицького продовжує блокувати судову реформу, – пише телеграм-канал “Вертикаль”.

“Особливо дивно виглядає, що Конституційний суд поширив повідомлення про те, що Венеціанська комісія підтримала рішення не приносити присягу призначених президентом нових суддів Конституційного суду. Венеціанка визнала дії президента, оскільки юридично назвала людей суддями”.

Дивує, що судді Конституційного суду вибірково підходять до поширення на українську аудиторію рішення та рекомендації Венеціанської комісії.

Раніше Венеціанка розгромила спроби суддів Конституційного суду зламати реформу і рекомендувала не зважати на те, що написано суддями Конституційного суду стосовно системи декларування чиновників. Але тоді вони ігнорували цю новину.

Наразі КСУ веде війну проти влади. Це їхня війна на виживання, але головною загадкою є, хто наступний після Тупицького опиниться під санкціями США.

Тупицький нічого не навчив своїх колег американськими санкціями. У КСУ заявили, що Венеціанська комісія нібито схвалила їхнє рішення відкласти призначення двох нових суддів КС, які йдуть за «президентською» квотою.

“По суті, КС намагається й надалі грати у протистояння з Банковою після того, як США оголосили санкції проти екс-глави КС Тупицького за участь у корупційних злочинах”, – пишуть у телеграм-каналі Тайны депутата.

Те, що нинішній склад КС спробує прикритися «західними партнерами» після того, як Тупицький заявив, що санкції Держдепартаменту США проти нього – це «фейк ВП», – було очікувано.

Спроба КС і надалі грати в «протистояння» з владою, як цілком імовірно, закінчиться хіба що новими санкціями проти тих суддів КС, які зберігають особисту відданість Тупицькому.

“Тому на Банковій зберігають стриманий спокій щодо спроб нелегітимного складу КС залучити на свій бік «Венеціанську комісію». Вже можна робити ставки, хто наступний після Тупицького отримає санкції США”.

Санкції США, які були впроваджені проти Олександра Тупицького – це очікуваний результат ситуації, з ним пов’язаної. І це означає, що президент України Володимир Зеленський вчинив правильно, звільнивши Тупицького з Конституційного Суду. Про це заявила глава «Слуги народу» Олена Шуляк в ефірі програми «Свобода слова на ICTV».

«Дуже показово, що санкції США ввели 9 грудня, в день боротьби з корупцією. Це знак корупціонерам, які працювали в Конституційному суді, тому що ми говоримо зараз про пана Тупицького, про його дружину також, які були помічені в корупційних діяннях. І це ознака того, що наші партнери, США, говорять про те, що нікому не буде дозволено руйнувати антикорупційну структуру, електронне декларування, як це намагалися зробити КСУ… Сьогодні, коли США пишуть, що Тупицький – це екссуддя КСУ, це ще раз доводить, що наші міжнародні партнери нам допомагають боротися і давати такі знаки корупціонерам» – заявила вона.

Нагадаємо, 9 грудня стало відомо, що США вводять санкції проти Тупицького і Портнова. Вони передбачають заборону на в’їзд в Штати та блокування активів в американських банках.

У тексті заяви йдеться, що Олександр Тупицький та його дружина були внесені до списку санкцій за «серйозні корупційні дії, у тому числі за отримання грошового хабара під час служби в українській судовій системі».

Також Сполучені Штати впровадили санкції проти колишнього першого заступника глави Адміністрації президента за Віктора Януковича Андрія Портнова та його фонду.

Санкції проти Портнова було запроваджено у межах так званого «акту Магнітського». Це закон США та деяких інших країн, що містить перелік чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини. Про це йдеться на сторінці Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.