Біля Бахмута тривають активні бойові дії. Українські захисники неухильно просуваються з півночі та півдня, затискаючи ворога

Про це одному з українських ЗМІ сказав військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов. За його словами, за інтенсивністю бойових дій Бахмутський напрямок поступився Куп’янському. 

“Або росіяни зроблять “жест доброї волі” й втечуть звідси, або опиняться в “котлі”. Ми Бахмут звільнимо”, – констатував Сазонов. 

ЗСУ не штурмують місто “в лоб”, а поступово витискають ворога північніше та південніше. Згодом йому доведеться робити складний вибір. 

Як відомо, раніше захисники зайняли висоти з трьох боків від Бахмута – біля Кліщіївки, Часового Яру та Берхівки. Тепер основна траса постачання росіян під контролем української артилерії. 

Українські військові тримали кілька вулиць міста до упору – туди ні вагнерівці, ні російські десантники так і не зайшли. 

Тому заяви ворога про повне захоплення міста є брехнею. Як і більшість усього, що лунає з того боку. 

В той же час українські військові під час визволення Бахмута у Донецькій області не повторюватимуть людожерський досвід армії Російської Федерації. Сили оборони можуть оточити місто з півдня та півночі, зайнявши висоти. 

Військовий експерт Олексій Гетьман нагадав, що “вагнерівці” поклали на кожні 42 сантиметри по людині. Він зазначив, що ЗСУ будуть уникати лобових штурмів, тому є сенс оточити місто з півдня та півночі, зайнявши висоти. 

Він вказав, що на північному фланзі йдуть бої за село Берхівка, а Бахмут знаходиться в низині, але окупанти поки ще контролюють деякі висоти. При цьому експерт зазначив, що західна частина знаходиться в сірій зоні й ніким не контролюється, а росіяни відступили з позицій в декількох кілометрах на північний схід від Орехово-Василівки. 

“Сирський та Маляр говорили, що Бахмут вже став пасткою для росіян, і всі логістичні шляхи знаходяться під нашим вогневим контролем. Зараз наші штурмові групи закріпляться на позиціях, після чого туди підтягнуть більш потужну техніку. У противника залишаться три варіанти: вийти, здатися або бути знищеним в місті”, – зазначив Гетьман у коментарі українським ЗМІ. 

В той же час в оновленому звіті американського інституту вивчення війни повідомляють, що відсутність підкріплення та ротацій у близький тил для відпочинку змушує російські війська відступати без можливості повернути втрачені позиції на Запорізькому фронті та на південь від Бахмута Донецької області. 

Ймовірно, відсутність підкріплення в окупантів на південь від Бахмута загрожує серйозними наслідками для всього російського угрупування в цьому районі. 

Українські війська 19 липня вели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту, і на всіх досягли успіхів. На кадрах із геолокацією, опублікованих 19 липня, видно, що ЗСУ просунулися вперед біля Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). 

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили продовжували наступальні операції на північ від і на південь від міста Бахмут і змусили російські війська відступити з позицій на північний схід від Оріхово-Васильівки (11 км на північний захід від Бахмута). 

ЗСУ також продовжували наступальні дії на бердянському та мелітопольському напрямках. Повідомлялося, що українські сили просунулися більш як на кілометр у невстановленому районі мелітопольського спрямування. 

“Варто зробити акцент на мелітопольскому напрямку. Констатуємо, що є просування ударних підрозділів наших частин – більше одного кілометра уздовж лінії фронту. 

Противник продовжує зосереджувати свої основні зусилля на утриманні ротних опорних пунктів. Це для нас важливо. Ворог концентрує значні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ”, зазначив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.