Міністр внутрішніх справ Великої Британії Пріті Пател звернулася до Інтерполу із закликом виключити Росію зі складу цієї організації. Про це Пател повідомила у Twitter.

Разом з колегами зі США, Канади, Австрії та Нової Зеландії я написала сьогодні листа у штаб-квартиру Інтерполу та його виконавчий комітет із закликом ухвалити цього тижня рішення, відповідно до правил, про негайне призупинення доступу Росії до систем Інтерполу, – написала Пател.

Інтерпол – міжнародна організація кримінальної поліції, що займається пошуком підозрюваних та злочинців по всьому світу. Членами організації є 194 країни. Штаб-квартира розташована у французькому Ліоні.

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що Російська Федерація має бути виключена зі складу Інтерполу “за порушення основних принципів та масове зловживання інструментами й послугами для прикриття своїх злочинів та переслідування політичних ворогів”.

Зазначимо, що  раніше у Білому домі розкрили деталі нових санкцій проти Росії та Білорусі у відповідь на вторгнення президента Владіміра Путіна в Україну.

Зокрема, міністерство торгівлі США поширить сувору політику експортного контролю, встановлену для Росії, на Білорусь. 

Цей крок допоможе запобігти перенаправленню предметів, технологій та програмного забезпечення через Білорусь до Росії та значно знизить здатність обох країн підтримувати свою військову агресію.

Державний департамент США запровадить санкції проти оборонного сектора Росії, щоб ще більше обмежити військову машину Путіна. Всього до списку будуть включені 22 російські оборонні підприємства, у тому числі фірми, що виробляють бойові літаки, бойові машини піхоти, системи радіоелектронної боротьби, ракети і безпілотні літальні апарати для російських збройних сил.