Багато експертів і західних партнерів говорять про завершення війни цього року, але, при цьому, вони розуміють, що Україні доведеться відмовитись від деяких своїх територій. Тому, якщо закінчення війни буде у 2024 році, то не таким, як думають українці.

Отже, якщо війна завершиться в цьому році, то не нашою повною перемогою, оскільки повернути окуповані території повністю ми не зможемо, попередив публіцист Віталій Портников.

Зокрема, журналіст висловив свою думку, щодо цього питання.

«Мені здається, що підсвідомо люди розраховують на те, що війна завершиться швидше, ніж може бути насправді. При цьому я не кажу, що так не може бути: певні умови для досягнення перемир’я можуть виникнути з різних політичних причин (не військових). Ми маємо розуміти, що, якщо виникнуть умови для перемир’я, то вони будуть не такими, на які розраховує переважна більшість наших співгромадян», — наголосив він.

Потім Портников розповів про перспективи, які чекають на Україну внаслідок перемир’я з РФ.

«Уявіть собі, що зараз почнуться переговори про перемир’я. На якій лінії зіткнення це перемир’я буде укладено? На тій, яка є. Це означатиме, що питання звільнення українських територій, окупованих ворогом, переміщується в політичну площину, і тоді розв’язання цієї проблеми може зайняти від 30-ти до 50-ти років, а не місяців, і це реальність. Якщо ми вважаємо, що перемир’я може якимось чином настати, то воно може бути таким», — каже Портников.

«Ми бачили соціологію, що переважна більшість людей вважає, що війна може завершитися цього року відновленням нашої територіальної цілісності. Цього року відновленням нашої територіальної цілісності війна завершитися не може. Якщо вона завершиться, то в ситуації, коли Україні доведеться погодитися з тим, що відновлення її територіальної цілісності не буде на порядку денному найближчими роками», — підсумував політичний аналітик.

До того ж, через те, що повністю деокупувати Україну цього року ймовірно не вдасться, ми продовжуємо боротьбу і президент України Володимир Зеленський категоричний до будь-яких розмов щодо замороження конфлікту.

 Він раніше вже наголошував, що паузи у війні не буде, оскільки замороження конфлікту грає на користь Росії.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час спільної з головою Естонії Аларом Карісом пресконференції.

Він зазначив, що пауза на полі бою на території України – не є паузою у війні. За словами Зеленського, ситуація на фронті не є передумовою до політичного діалогу з РФ або з кимось ще.

«Тому що ми розуміємо об’єми, скільки всього вони виробляють сьогодні дронів, артилерії на добу. Ми бачимо чого їм не вистачає, ми бачимо великий дефіцит дронів і артилерії, і ракет. Йдуть великі закупки з Ірану дронів і шахедів, а також вони домовляються про ракети, поки що домовленостей вони не досягли, а також вони отримали більше мільйона артснарядів від Північної Кореї, а також ми бачили приклади деяких ракет», – говорить голова держави.

Він зазначив, що російські склади стали порожніми після початку повномасштабної війни в Україну, тому зараз ця пауза – це не просто заморожений конфлікт.

«Вони не встигають. Так, ви праві, світ також не встигає наповнювати склади України. Але світ сьогодні допомагає Україні, а в Росії є дефіцит. Дати паузу, ризикнути, дати 2-3 роки Росії – вона потім може переїхати нас, ми би так не ризикували і слава Богу, що все це вирішується в Україні і тому пауз на користь Росії точно не буде», – наголосив він.