Як виявилося, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський проводить масштабний аудит у Силах оборони України. Давид Арахамія пояснив, що аудит пов’язаний із тим, що в нашій країні є військовослужбовці, які за два роки великої війни жодного разу не були на фронті, томі їх потрібно поміняти.

Експерти вважають, що в тилу чимало потрібних посад. Однак є й ті, кого насамперед можна направити в зону бойових дій, наприклад — роти охорони ТЦК.

За словами Євгена Дикого, ветерана АТО, колишнього командира роти в батальйоні «Айдар», на одного бійця на передовій припадає кілька військовослужбовців у тилу. Тому люди, яких мобілізують, виконують різні завдання на різних ділянках фронту і тилу. Відповідно, не всі, хто входить до складу Сил оборони, перебувають на фронті.

Як відомо, із мільйона службовців у Силах оборони, якщо не брати до уваги ЗСУ, від Національної гвардії воюють тільки дві бригади, від Прикордонної служби України — на фронті тільки одна бригада, від Нацполіції — теж одна бригада воює, пояснює полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

Тому, цілком можливо, що людей з поліції чи інших підрозділів, які підпорядковуються МВС також можуть відправити на фронт, щоб замінити інших бійців. Адже, ці люди вже мають відповідну підготовку та впевнено можуть ставати на захист нашої держави, а не тільки перебувати в тилу. До того ж, у нас є багато спецслужбовців, яких можна використовувати для ротацій бійців.