У Польщі, у день річниці війни, знову пошкодили вагони з агропродукцією України. Цього разу замість українського зерна на землі опинилися бобові. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у Facebook. Інцидент стався на станції Дорогуськ приблизно о 9 годині ранку .

«У день другої річниці повномасштабного російського військового вторгнення, сьогодні біля 9 ранку невідомі пошкодили вантажні вагони з бобами», — підкреслило відомство.

Там уточнили, що на інцидент вже відреагував міністр  інфраструктури Олександр Кубраков. Він назвав дії поляків системним знищенням української аграрної продукції. Чиновник вказав, що процес схожий на сплановані диверсії.

«Наша країна обороняється і виживає також і завдяки фермерам. Отже, ті, хто вчинили ці злочини точно не зацікавлені в українському мирі і перемозі цивілізованого світу. Ми закликаємо правоохоронні ограни Польщі дати негайну реакцію», — заявив він.

Також у міністерстві зазначили, що схожу скаргу вже втретє подав наш перевізник — Укрзалізниця. Там також чекають на реакцію правоохоронних органів.

«Укрзалізниця» наголошує на неприпустимості втручання польських протестувальників у роботу залізниці… «Укрзалізниця» обурена такими діями польських протестувальників та закликає припинити незаконні дії… Наразі компанія направила відповідне звернення до польських правоохоронних органів», – підкреслили у держкомпанії.

Інцидент із бобовими не є першим випадком, коли продукцію українських аграріїв нищать на території Польщі. Наприклад, 20 лютого польські протестувальники відкрили люки двох українських вантажних вагонів на вантажній станції «Медика», розсипавши зерно на землю .

Раніше, 11 лютого, фермери Польщі болгаркою зрізали пломби на українських вантажівках з агропродукцією, а 23 лютого на станції Дорогуськ відкрили люки двох зерновозів та порозсипали ріпак, який Україна везла до Німеччини.