Українські сили за тиждень збили вісім російських військових літаків. Серед них ЗСУ знищили п’ять Су-34 , два Су-35 та ДРЛО А-50, які здійснили свої останні польоти. Тому авіації РФ останнім часом дуже важко, а можливо й взагалі скоро прийде кінець. 

Що цікаво, після знищення напередодні над Азовським морем вже другого ДРЛО А-50 з початку року у Росії залишилося менше від восьми таких літаків.

Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

« Потрібно зважати на дані розвідки. Казав керівник ГУР Кирило Буданов, що до цього було вісім літаків. Із них там не всі робочі, не всі модернізовані. Тому там на пальцях однієї руки їх можна було порахувати», – додав Ігнат.

За його словами, знищення такої цілі говорить про те, що противник менше матиме спроможностей на цьому напрямку.

Він зауважив, що А-50У має покращені характеристики – це фактично повітряний радар, який може сканувати простір далеко вглиб нашої держави, бачити всі повітряні цілі у радіусі 600 км і виявляти системи РЕБ.

В той же час, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у другу річницю повномасштабного вторгнення країни-агресорки Росії в Україну наголосив, що Україна може дати асиметричну відповідь російським окупантам у повітрі, та пообіцяв добити авіацію РФ.

«Палаючих російських літаків стане ще більше. Керівництво держави робить для цього все можливе», – зазначив він.

Такі заяви очевидно не можна вважати пустими словами, особливо враховуючи результати ЗСУ по збиттю ворожих цілей за останній тиждень. Схоже, РФ треба готуватися до тотального розгрому не лише в морі, а й в повітрі.