Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Москва може провести “повзучу анексію” Азовського моря.

Про це він сказав в інтерв’ю CNN

“Росія може провести цю повзучу анексію Азовського моря. Вона постійно посилює свою військову присутність там і порушує торговельні шляхи”, – сказав Кулеба.

Він також заявив, що військові навчання, які проводилися на півдні Росії, були відпрацюванням військових дій проти України.

“Але навіть якщо це лише навчання, те, що вони відпрацьовують, це оточення України і наступальні операції проти України”, – заявив міністр закордонних справ України.

Також в інтерв’ю Дмитро Кулеба розповів, що на його думку, можлива зустріч президента США Джо Байдена з російським лідером Володимиром Путіним не суперечить інтересам Києва.

“Я розумію тих, хто відчуває неспокій (з приводу саміту) через нестачу інформації, через теорії змови, через успадкований страх зради”, – заявив Кулеба.

“Але я дивлюся на це з іншої точки зору – з професійної дипломатичної точки зору. І я не бачу нічого, що суперечило б інтересам України, принаймні, зараз”, – зазначив він.

Глава МЗС України назвав пропозицію Байдена президенту Росії про зустріч “прекрасним прикладом дипломатії”.

На його думку, саміт дозволить Україні “виграти час” на тлі зростання напруженості на Донбасі, оскільки, вважає він, Москва не чинитиме жодних дій, поки планується зустріч.

Окрім того, Кулеба розповів, що буде обговорювати список військової підтримки США з держсекретарем Ентоні Блінкеном під час його візиту до Києва.

Зокрема, Україна запросить системи протиповітряної оборони і антиснайперські технології.

Кулеба уточнив, що мова йде не тільки про отримання зброї від Штатів, а і про покупку, оскільки партнерство повинно бути взаємовигідним.