Звільнення Кримського півострова зараз перебуває у військово-політичній сфері. Однак саме аспект військових дій наразі стає ключовим. Також окупанти вже потроху виводять свої війська з півострова, тому що вони знають, що незабаром відбудеться масштабний наступ ЗСУ. Так, наприклад, російські війська вже частково передислокувались з Джанкоя.

Таку думку 22 травня висловив Сергій Братчук, спікер Української добровольчої армії “Південь”.

Спікер зазначив, що після повномасштабного вторгнення Росії у Крим повернувся у геополітичний порядок денний.

“До повномасштабного вторгнення РФ, як це не парадоксально, ми менше говорили про те, що півострів буде деокуповано саме військовим шляхом. Сьогодні, я думаю, звільнення Криму лежить у військово-політичній площині. Проте саме військовий аспект зараз став вирішальним і, впевнений, буде таким для деокупації Криму в найближчому майбутньому. Ясна річ, це не кілька місяців і, напевно, навряд чи до кінця року, як би нам не хотілося. У будь-якому разі ми розуміємо, що повномасштабне вторгнення Російської Федерації повернуло питання Криму в геополітичний порядок денний. Сьогодні Україна повноцінно заявляє про те, що Крим буде звільнений, зокрема військовим шляхом”, — сказав Братчук. 

Він нагадав, що Крим на сьогодні є значним військовим центром для російських окупантів, який передусім забезпечує формування ворожих сил на Південному напрямку фронту.

“У будь-якому разі, у Криму все починалося, напевно, Кримом, дійсно, все і закінчиться”, — доповнив спікер. 

Україна сьогодні має політичну визначеність і відповідні військові ресурси, щоб продовжувати зусилля з питання повернення Криму, тримати його завжди на порядку денному, підкреслив Братчук.