Південний напрямок зараз згідно з думкою багатьох експертів є найбільш перспективним для наступу зі сторони ЗСУ. Наразі наші військові успішно утримують та розширюють там плацдарми, а також завдають непоправних втрат ворогу. Тепер в гру вступають і західні партнери, адже отримуючи пакети допомоги, Україна зможе значно посилити фронт та матиме реальні можливості піти у наступ, щонайменше на цьому напрямку. Про це заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник.

Аналізуючи поточні можливості ЗСУ, він зазначив, що удари західним озброєнням по Росії допомогли б Києву утримувати фронт.

За словами секретаря РНБО Олександра Литвиненка, союзники розуміють, що недоступність західних озброєнь для України дозволяє росіянам наближатися до кордонів Заходу, проте ядерний шантаж Росії стримує західні країни.

Військовий експерт зауважив, що ракети ATACMS дозволили б наносити удари по скупченнях військ, що особливо корисно було б на північному напрямку. Однак, навіть ці «червоні лінії» можуть бути порушені, як це відбувалося раніше з іншими видами зброї та техніки.

Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що наступні тижні та місяці будуть вирішальними для України. Петро Черник також дотримується такої думки і вважає, що вирішальним для успіху є прорив до північного Приазов’я через роботу з великою кількістю ракет ATACMS та радіоелектронною боротьбою.

Він стверджує, що з використанням великої кількості боєприпасів та ракет Україна може витіснити російську армію з Півдня. До уваги треба взяти і те, що Минулого року українська армія, не маючи переваги в повітрі, розпочала наступ на південному напрямку, тож зараз шанси на успіх в нас значно більші.

Черник також наголосив, що успіх залежить від кількості якісної зброї та підтримки союзників. І в тому випадку, якщо всі чотири фактори об’єднаються в один кулак, Україна матиме шанс прорвати лінію оборони.

Про те, що Україна може піти у контрнаступ і він буде успішним, до речі, заявив і сам президент Зеленський напередодні.

«Є перспективи. Для цього передусім потрібно стабілізувати ситуацію на фронті. Вона нестабільна. Зараз їх черга. Їх треба зупинити, і ми зупинимо, і потім треба мати відповідну укомплектованість бригад, щоб розраховувати на наступні кроки, контрнаступальні тощо», — сказав Зеленський.

Водночас в інтерв’ю іноземним ЗМІ президент наголосив, що контрнаступ має бути продуманим, адже швидкий рух може призвести до втрати військових і необхідно в першу чергу думати про життя захисників. За його словами, подібне є абсолютно недопустимим для України, оскільки ми можемо втратити все. Водночас він, як і Черник, також заговорив і про Південь.

«Південь важливий. Захист сходу, де в них понад 200 тисяч солдатів, – теж дуже важливий… І, звісно, ми будемо готувати новий контрнаступ, нову операцію. Звісно, я не кажу, що ми будемо просто стояти. Це залежить від багатьох речей», — сказав Зеленський.

Зеленський також підкреслив, що зараз ситуація на полі бою не є справедливою, оскільки сили сторін не рівні. Та й впринципі, на деяких ділянках фронту ситуація дуже складна. А щоб це врегулювати та мати можливість йти вперед, на деокупацію територій — Україні потрібне озброєння, зокрема системи Patriot, далекобійні системи дальністю 300 км та інші види.