ЗСУ продовжують наступати на декількох напрямках нашої країни, аби звільнити всі окуповані території. Військові рф чітко усвідомлюють важливість ділянки фронту в районі Роботино-Вербове, і важливість того, що станеться, якщо ЗСУ вдасться прорватися на рівень Токмак-Верхній Токмак. Тому вони перекидають додаткові сили на цю ділянку.

Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Якщо ЗСУ переріжуть залізницю, яка з’єднує російську федерацію з окупованим Кримом, а це головна лінія поставок та логістики російських військ на південному фронті, то за цим піде й звільнення Криму.

«Після цього можна буде вже рахувати місяці до звільнення Криму та остаточного розвалу південного фронту, що кардинально змінить ситуацію на полі бою. І тоді можна буде говорити про інший хід війни. Тому противник відчайдушно намагається зосередити все, що тільки можна, на цьому напрямі», — каже Сергій Грабський.

За його словами на допомогу цьому напрямку вони пожертвували настанням на Куп’янському напрямку, де вони зосереджували певні війська.

Як зазначає експерт, зараз на Куп’янському напрямі немає сильної активності з боку окупантів. Ймовірно, частина цих підрозділів перекидається саме на південний напрямок із метою зупинити наш наступ.

«Противник відчайдушно намагається створити додаткові лінії оборони. Тому, я хотів би уникнути такої, знаєте, легковажної думки, що ми прорвалися, і ми вже йдемо в наступ. Нас попереду чекають надзвичайно важкі бої, яких ми обійти не можемо. І тому ми будемо. просуватися вперед, тому що для нас так само очевидно, що є необхідність прорватися саме на цьому напрямі. І завершити, якщо можна так сказати, весняно-літньо-осінню кампанію цього року», — сказав Грабський.

Додамо, У напрямку Токмака тривають активні бої, проте все частіше з’являються повідомлення, що окупанти нібито відходять від міста. Такі інформаційні вкиди можуть бути одним із планів ворога.

Таку думку висловив депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко. За його словами, навколо Токмака вибудували міцну оборону, тому без бою місто точно не залишать.

Чимало російських телеграм-каналів поширюють інформацію, що військове керівництво країни-агресорки прийняло рішення відходити від Токмака. Це зробили нібито з метою уникнення розгрому й збереження сил для битви за Мелітополь. Однак, такі заяви швидше схожі на інформаційну військову провокацію.

“Сили оборони досить суттєво витягнулися в глибину їхніх укріплень, але навколо Токмака є окрема лінія оборони й залишати його без бою вони (окупанти – ред) не будуть. На мій погляд, ці дії мають провокативний характер”, – підкреслив Сергій Лишенко.

За словами Лишенка, ворог може створювати видимість того, що відходить на певній окремій ділянці фронту. Після цього очікується, що наші Збройні Сили вирішать, що противник «посипався» і підуть в атаку. Як наслідок, на них очікуватиме підготовлена засідка. Але українські військові на такі провокації не піддаються.

“Готують інформаційне поле, для того, щоб військові на передовій вважали, що ворог ось-ось побіжить, а тоді його треба доганяти. Наслідком цього буде потрапляння в оточення, бої й знищення особового складу, тому й готують провокацію. Але наші на це не ведуться”, – акцентував депутат.

Зазначимо, Збройні Сили України здійснили прорив оборони під Вербовим, що у Запорізькій області, й можуть досягти ще більших результатів у майбутньому. Генерал Олександр Тарнавський розповів, що наше просування не таке, як у фільмах про Другу світову війну. Воно не швидке, але нам важливо не втратити ініціативу.

Щодо Токмака генерал Тарнавський сказав, що для росіян місто є стратегічним, тому там дуже добре вибудувана оборона. Проблемою для українців на цьому напрямку є не стільки «лінії Суровікіна», скільки «перехрестя, лінії дерев і мінні поля між лініями дерев».