Збройні сили України за півтора року повномасштабного вторгнення вразили весь світ, своїм відчайдушним опором проти російських окупантів. «Москва» вже потонула, а багато різних дронів продовжують турбувати загарбників.

Про це повідомив Юрій Гудименко — військовослужбовець ЗСУ та голова українського об’єднання «Мрія».

Він наголосив, що наші Сили Оборони зробили величезну кількість речей, які раніше вважалися неможливими. Зараз тривають історичні події, а відвагою українців захоплюється увесь світ.

В Україні розв’язалася перша у 21 столітті по-справжньому позиційна війна. І вона буквально так швидко змінюється на наших очах, що ми не завжди встигаємо все проаналізувати.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Росія вже втратила флагман Чорноморського флоту, кораблі та підводні човни від країни, яка, по суті, має зовсім незначний флот. А роль дронів до повномасштабної війни була недооцінена, хоч вони надзвичайно важливі.

За його словами армія рф досить давно працюють з безпілотниками і більш-менш знають їх плюси та мінуси. Зараз у них до 10 видів різних БпЛА. Україна зараз має зовсім інший підхід.

«Українці вимушено пішли іншим шляхом. У нас багато видів абсолютно різних безпілотників. Зараз ми проходимо етап вибухового зростання номенклатури. З часом цей перелік зменшиться, і тоді ми вже масштабуватимемо кількість озброєння», — зауважив Гудименко.

Зазначимо, що російські окупанти надзвичайно щільно замінували тимчасово окуповані території. Через це українським військовим складно просуватися вперед. Також є проблеми з нестачею кваліфікованих спеціалістів. Навіть після перемоги потрібна буде величезна кількість саперів.

Практично у кожному підрозділі бракує кваліфікованих спеціалістів з розміновування. До прикладу, у роті Гудименка на 120 людей було всього лиш 4 сапери із досвідом та відповідною освітою. Вони й навчали інших військових.

«Якщо зібрати всіх професійних саперів України, не вистачило б перекрити й 10% того, що потрібно перекрити. На розміновування піде 50 років, хоч імовірніше – 80 – 90 років»,– зазначив Гудименко.

Важливо, що після закінчення війни потреба у піхоті, танкістах буде значно меншою. А-от потреба в саперах лише зросте.