Вадим Омельченко – посол України у Франції відреагував на скандальні заяви посла Китаю в цій країні щодо Криму і статусу України у міжнародному праві.

Посол Китаю у Франції Лу Шайе заявив у інтерв’ю, що колишні радянські країни “не мають ефективного статусу в міжнародному праві”, оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній статус суверенної країни.

Також на запитання, чи вважає він Крим приналежним Україні, посол сказав, що “це залежить від того, як ви сприймаєте проблему”, додавши, що “це не так просто”.

Китайський дипломат також сказав, що Крим був “російським спочатку”, але не уточнив, що мав на увазі під початком.

Український посол Вадим Омельченко гостро відреагував на такі заяви.

“Або є очевидні проблеми з географією. Або такі заяви йдуть врозріз з позицією китайської столиці “щодо зусиль з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН”.

Тестове питання “Кому належить Крим?”, як завжди, є показовим. Наступного разу добре було б розширити його питанням “Кому належить Владивосток?”. Тут немає місця двозначності. Крим – це Україна”, – написав Омельченко у своєму Twitter.

Він додав, що “радянської імперії більше не існує, а історія рухається далі”.

Додамо, Президент Франції Еммануель Макрон планує звернутись до Китаю з планом, який, на його думку, потенційно може призвести до переговорів між Росією та Україною вже цього літа.

Про це стало відомо агентству Bloomberg від джерел, знайомих з намірами французького лідера, повідомляє “Європейська правда”.

За словами співрозмовників агентства, Макрон доручив своєму зовнішньополітичному раднику Еммануелю Бонну працювати з провідним китайським дипломатом Ваном Ї над створенням рамок, які можна було б використати за основу для майбутніх переговорів.