Попри спроби окупантів останніх днів вести контрнаступальні дії на Херсонському напрямку,  біля Олександрівки та Таврійського атаку окупантів відбили, і вони були змушені відступити.

Однак в районі Благодатного вони все-таки мали певний успіх – змогли закріпитися на південній околиці села. Про це 24 каналу розповів депутат Херсонської облради, військовий ТрО Сергій Хлань. За його словами, Благодатне розташоване біля Снігурівки, і важливе тим, що фактично дає прохід до траси Миколаїв – Снігурівка, тому росіяни атакують його вже не вперше. Тобто окупанти вважають, що вони зможуть контролювати трасу і перерізати сполучення між Миколаєвом і Снігурівкою.

загарбники справді ведуть там контрнаступальні дії, однак, як зауважив Сергій Хлань, сильно перебільшують свої здобутки. Невеликий успіх у Благодатному у російських пропагандистських каналах у Херсоні та в області вони подали як величезну перемогу. Її, у кращих традиціях росіян. ймовірно, приурочили до свята триколору.

Однак, попри всі спроби окупантів, ЗСУ не думають відступати. Так, 21 серпня було вкотре “підкореговано” пропускну здатність Каховської ГЕС. За словами Хланя, вибухи чули і в Новій Каховці, і в Бериславі, що з іншої сторони Дніпра. Крім того, вже кілька днів можна простежити певну закономірність, коли ЗСУ почергово завдають ударів по об’єктах окупантів у Чорнобаївці та Новій Каховці – двох логістичних хабах, які виокремилися останнім часом.

ЗСУ дуже потужно відпрацьовують все те, що намагається перекидати окупант для того, щоб підсилювати лінію фронту,– підсумував Сергій Хлань. Звільнення Херсонської області стане шоковою подією для всього російського суспільства. Воно призведе до серйозних політичних змін у росії. Таку думку в інтерв’ю Новини.LIVE висловив відомий російський політолог Андрій Піонтковський.

“Але я не маю ілюзій, що до влади стануть чудові ліберальні люди. Прийдуть такі ж мерзотники, але вони змушені будуть позбутися путіна як повністю дискредитуючого лідера. У кримінальних структурах — а саме таким і є військово-політичне керівництво росії — існує правило: опущений пахан уже не пахан”, — пояснив він.

Піонтковський додав, що ці люди такі ж імперці, але вони змушені будуть зважати на реальність і доведеться прийняти колективну пропозицію Заходу — відведення російських військ на лінію 23 лютого. Після цього — мирні переговори щодо повного територіального відновлення України. Політолог вважає, що нині ключова точка війни — все залежить від успіху української армії у битві за Херсон. Взяття Херсона спричинить обвальну реакцію всередині росії.

На питання про те, чи може це статися до кінця року, Піонтковський сказав: “Якщо це відбудеться, то в серпні-вересні. Війна буде заморожена на тих самих позиціях, що теж є стратегічним програшем путіна”, — пояснив експерт. Піонтковський наголосив, що путін уже зазнав поразки, адже він наказав своїм воякам взяти Київ і знищити українську державу, але цього ніколи не буде.

“Все, що путін робить зараз, — це спроба якимось чином врятувати обличчя і продати перемир’я, за якого в руках залишиться Крим, ОРДЛО, шматки Херсонської та Запорізької (а також Харківської. — Ред.) областей. Все це путін хоче продати як свою перемогу. У цьому зараз основне питання миру та війни”, — зазначив політолог.

А от директор Інституту трансформації суспільств, політолог Олег Соскін вважає, що найпотужніший бій за визволення південних областей України від російських окупантів відбудеться до настання холодної пори року.

“Заходити в зиму з окупованим півднем не можна. Тому, в будь-якому випадку, там буде найпотужніший бій. На правому березі буде “мішок”, де російські війська будуть просто знищувати. Тобто так чи інакше правий берег повинен бути звільнений. А далі – це питання”, – зазначив експерт.