Третій президент України Віктор Ющенко заявив, що у часи його президентства, коли він провадив переговори із представниками помісних православних церков щодо створення єдиної помісної української церкви, тодішня прем’єр Юлія Тимошенко перешкоджала цим планам. 

Зокрема, вона переконувала тодішнього православного Єрусалимського патріарха у заполітизованості цього питання, зокрема екс-президент натякнув на теперішній піар стосовно церквоного питання зі сторони команди Леді.Ю. 

Про це Віктор Ющенко розповів у інтерв’ю телеканалу «Прямий», після завершення церемонії підписання томосу про автокефалію Православної церкви України.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«В моєму житті, якщо ми говоримо про церковну стезю, це була одна із принизливих розмов. Тому що патріарх (Єрусалимський – ред.) мені декілька разів нагадував, що, «пане президенте, це у вас питання політичне – створення української помісної церкви. Цю установку піднесли як політичну. Я апелював до того, що «Ваше святосте, подивіться отам на вулиці 12 млн, оті 12 млн благають, вимагають відповідно до православних канонів мати свою національну церкву. Чому я як пересічний громадянин, як вірний своїй церкві, не можу мати це благо?», – зазначив Ющенко відповідаючи на питання журналістки, чи правда, що Юлія Тимошенко перед його візитом у Єрусалимі зустрічалася із патріархом.

«І не тільки тоді, Ви знаєте. Я таку історію бачив у Брюсселі, коли чотири роки назад наша опозиція їздила з 2010 по 2013 рік, щоб ЄС не приймав рішення по асоціації, рішення по лібералізації візового режиму. От ми прийдемо, тоді при нас ми все це зробимо. Оце була аналогічна проблема, коли ми ставимо на аналіз церковне питання. Я зустрів, на жаль, замість того, щоб дружньо взятися всім за це, говорити, який це важливий це фактор для держави, для нації. Були люди, які експлоатували це як політичний фактор. На жаль. Але, можливо, від того ми й кріпкі», – підсумував Віктор Ющенко. 

Варто зазначити, що відразу після підписання Томосу, на офіційній сторінці Тимошенко з'явилась відповідна привітальна заява.