Велика Британія планує передати Україні 14 танків Challenger 2. Їх можна розмістити на порівняно невеликій ділянці фронту. Але це дійсно якісна техніка.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, британські Challenger 2 на рівні з американськими M1 Abrams, ізраїльськими “Меркава”, німецькими Leopard 2 та південнокорейськими K2 Black Panther входять до верхівки танкового виробництва.

Як наголосив Світан, рота британських танків не здатна вплинути на всю лінію фронту. Однак її, умовно, можна було б використати на певній ділянці поблизу Кремінної чи Сватового, де вони точно виконають своє завдання.

Рота танків за бойовим розписом виконує завдання на ширині фронту близько 1 кілометра та на глибину десь до 1 кілометра,
– зазначив Світан.

Крім того, варто пам’ятати, що сам по собі танк – це завжди ціль на полі бою. Тому до них потрібно обов’язково давати додаткові сили та засоби, які допоможуть виконати завдання. Суттєво допомогти у цьому випадку зможуть американські M2 Bradley чи німецькі Marder.

“Бредлі” – винищувачі танків. Зачищають навколо головного танку простір. І дають йому можливість рухатися далі,
– розповів Світан.

За словами Світана, для виконання завдань на умовні 1000 кілометрів фронту потрібно щонайменше 1000 танків. Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своїй статті озвучив потреби ЗСУ для однієї стратегічної наступальної операції. Це – 300 танків, 700 одиниць бронетехніки та близько 500 САУ.

“Це – величезна цифра. Але наші війська готові це прийняти. А в наших партнерів ця кількість є. Якщо про загальну кількість, то це подекуди менш як 10% від тих запасів, які є в партнерів. Тому технічно така передача може бути”, – зауважив Світан.

ЗСУ крок за кроком наближають нашу країну до перемоги. Звільнення м. Мелітополь зруйнує систему логістики загарбників на Херсонському, Запорізькому, Донецькому і Кримському напрямках.

Про це написав у Телеграмі міський голова Мелітополя Іван Федоров.

“Звільнення Мелітополя зруйнує систему логістики окупантів у 4-х напрямках – Херсонському, Запорізькому, Донецькому і Кримському. А це, в свою чергу, стане ключем до звільнення півдня України”, – повідомив Федоров.

Він зауважив, що до Мелітополя ЗСУ лишилося 84 кілометри.

Однак, названо складність із поверненням решти територій України. Українським військовим треба міняти підхід.

Форсування річки Інгулець дозволило побудувати плацдарм для звільнення правобережної частини Херсонської області — однак для повернення решти територій Збройним силам України потрібно форсувати річку Дніпро, і зробити це так само, як було з Інгульцем, не вийде.

Таку думку в інтерв’ю “Телеграфу” висловив народний депутат від “Голосу”, а нині також військовослужбовець Роман Лозинський.

Він пояснив, що правобережна Херсонщина – це рівнина, де річка Інгулець була єдиною живою перепоною, яка не давала стрімко наступати українським військовим.

“Саме на річці Інгулець йшли найжорстокіші бої. Після перемоги там у вересні-жовтні вдалося побудувати плацдарм і наступати на Херсон”, — підкреслив Лозинський.

Для просування далі ЗСУ треба форсувати Дніпро, — ця річка вже значно більша, але й відкриває шлях до звільнення лівого берега Херсонщини, а звідти вже й Криму, й частини Запорізької області.

“Форсувати Дніпро так само, як форсували Інгулець, не вдасться. Я переконаний, що це бачення є у наших офіцерів, і українці побачать наші прапори над звільненими містами та на лівобережній Херсонщині”, — підсумував Лозинський.