Росіяни не люблять демократію, їм подобається нинішня форма правління.

Таке переконання висловив третій президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю на "112 Україна".

"Росіяни як народ за натурою не люблять свободи, вони люблять рабство, вони хочуть царя. Вони не прагнуть демократії. Нємцових мало в Росії, Олегів Басилашвілі мало, Макаревичів. 

Здається, ще Олексій Толстой говорив, що є дві Росії: одна – Київська, і все, що притаманне Європі, там є. Це Русь, яка зробила світову культуру, принаймні європейську. А є Русь тайги. Ось ми говоримо про цю Русь", – розмірковує Ющенко.

При цьому він висловив переконання, що Росія не зможе втримати свої кордони у нинішньому варіанті.

"Для 21 сторіччя одна шоста світу, коли вона знаходиться у такому політичному режимі, не має майбутнього", – вважає Ющенко.

Також за його словами, який би політик не прийшов до влади в Росії, незабаром він стане тираном. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Поставте із спектра сотні російських політиків (одного), через рік-півтора ви там побачите авторитарного типу управлінця, а через два роки ви побачите там тиранічну модель", – сказав екс-політик. 

Також в цьому інтерв'ю Ющенко пояснив чому воєнний стан не ввели раніше.

Головною причиною того, що воєнний стан було введено тільки в кінці 2018 року, є недовіра населення до влади. 

"Якби ми мали владу, яку підтримують, наприклад, як в Росії, 73%, це легко було б зробити чотири роки тому. Три роки тому. Два роки тому. У нас велика проблема те, що ми маємо велику недовіру до влади" – сказав він.

"Влада, за якою не стоять десятки мільйонів людей, робити швидко ефективні симетричні дії не може. Вона буде десятки разів озиратися, формуватиме громадську дискусію, щоб виграти суспільно, а потім прийняти відповідні політичні рішення", – пояснив Ющенко.

При цьому він підкреслив, що введення воєнного стану було адекватною реакцією на події поблизу Керченської протоки.

Нагадаємо, у зв’язку з Азовською кризою президент України Петро Порошенко 26 листопада підписав указ «Про введення воєнного стану в Україні», яким запроваджується воєнний стан на 30 діб – до 26 грудня нинішнього року. Цього ж дня Верховна Рада затвердила закон, який вводить у дію указ президента. Дія воєнного стану завершилося 26 грудня 2018 року.