У Верховній Раді прийняли в другому читанні і в цілому проект закону №3322, який забороняє відкривати справи про банкрутство юросіб-боржників під час карантину і 90 днів після нього. За документ проголосували 307 депутатів.

Відповідно до закону, на період дії карантину через коронавірус і протягом 90 днів з дня його скасування не допускається відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників-юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, які виникли з 12 березня 2020 року.

Крім того, передбачається, що комітет кредиторів і заставний кредитор (щодо майна, яке є предметом забезпечення) має право прийняти рішення про припинення проведення аукціонів з продажу майна боржника. У разі прийняття комітетом кредиторів і (або) забезпеченим кредитором (щодо майна, яке є предметом забезпечення) такого рішення, арбітражному керуючому заборонено здійснювати оголошення про проведення аукціону.

Також документ передбачає і припинення нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації або реструктуризації боргів боржника. Штрафні санкції за невиконання боржником таких зобов’язань не нараховуються.