Президенти України та США Володимир Зеленський і Джо Байден проведуть чергові переговори на тлі загострення ситуації біля українсько-російського кордону 2 січня.
Про це повідомив Зеленський у Twitter.

«Як ми й домовилися з нашим стратегічним партнером — США, нічого про Україну без України. Запланували в неділю (2 січня — ред.) чергові перемовини з президентом США Джо Байденом, щоб скоординувати наші кроки заради миру в Україні та безпеки у Європі», — написав український президент.

Раніше про заплановані перемовини повідомило видання Reuters із посиланням на джерело в адміністрації Байдена.

“Президент Джо Байден планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським у неділю”, – йдеться у повідомленні.

Політики говоритимуть про те, як знизити напруженість на українсько-російському кордоні. Водночас в Офісі президента відмовились повідомити про деталі запланованих перемовин.

“Це – логічний очікуваний крок. Ми не виключаємо що вона (розмова – ред.) станеться найближчими днями. Як вчора, так і сьогодні нічого додатково не повідомляємо”, – зазначили у пресслужбі президента.

30 грудня президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели переговори у телефонному режимі. Розмова почалася 30 грудня о 15:35 за Вашингтоном (о 22:35 за Києвом). Перемовини тривали близько 50 хвилин.

У Білому домі за підсумками цих переговорів заявили, що лідер США закликав Росію до зменшення напруженості з Україною і дав зрозуміти про «рішучу відповідь» від Сполучених Штатів, союзників та партнерів у разі нового вторгнення Росії в Україну.

Штати також зазначили, що вже з початку 2022 року продовжиться діалог щодо стратегічної стабільності: через Раду НАТО — Росія та в ОБСЄ. Байден заявив, що істотний прогрес у цих діалогах може відбутися лише за умови деескалації конфлікту.

Водночас у Кремлі розповіли, що Путін знову наголосив Байдену про так звані гарантії безпеки з боку США і НАТО. Згідно із заявою, Путін зазначив, що Росія буде поводитися «так, як поводилися б США у питанні щодо своєї безпеки”.