Окружний адміністративний суд міста Києва зареєстрував позов до Служби безпеки України та Ради національної безпеки і оборони України. Позов було зареєстровано від імені колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Про це повідомляє ОАСК.

19 березня 2021 року РНБО України запровадила максимальний обсяг санкцій проти низки колишніх українських політиків і силовиків, які в переважній своїй більшості тепер мають громадянство Росії — серед них був і Азаров.

Раніше, в грудні 2020 року, Суд Європейського Союзу анулював рішення Ради ЄС про продовження санкцій проти колишнього українського прем’єр-міністра Миколи Азарова у 2019 році.

Рішення РНБО обурило Миколу Азарова, тому він вирішив зняти з себе санкції через ОАСК (Окружний адміністративний суд міста Києва).

«Серед вимог позову – визнати протиправною бездіяльність СБУ, яка, на думку позивача, полягає у невнесення до РНБО України пропозиції про скасування щодо нього санкцій та зобов’язати СБУ внести до РНБО України такі пропозиції», – йдеться у повідомленні ОАСК.

Наразі ОАСК вирішує питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо, що напередодні ОАСК відкрив провадження за позовом колишнього президента Віктора Януковича до Верховної Ради у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України у 2014 році.