Війни Росії проти України не було б, якби колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель досі була на посаді.

Про це заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час візиту до Берліна.

У столиці Німеччини Орбан зустрівся як з Меркель, так і з чинним канцлером Олафом Шольцом.

Під час публічного заходу в Берліні Орбан сказав, що реакція Меркель на кризу 2014 року, коли Росія захопила Крим, була “майстерним ударом”. За його словами, повномасштабна війна могла спалахнути в той час, але її вдалося уникнути через дії канцлерки Німеччини. “Дякую, Ангело!” – додав він.

Відповідаючи на запитання, чи означає це, що нинішній війні можна було б запобігти, якби колишня канцлерка все ще була на посаді, Орбан відповів: “Напевно”.

Варто зазначити, що Меркель критикували від початку війни в Україні за те, що вона не змогла зменшити енергетичну залежність від Росії та підтримувала тісні економічні зв’язки з Москвою протягом свого 16-річного урядування.

Зокема, Меркель відстоювала газопровід “Північний потік-2”, який для багатьох став ахіллесовою п’ятою Німеччини.

Орбан вважається одним із найбільш проросійських лідерів ЄС. Під час заходу він виступив за проведення дипломатичних переговорів з Росією та прагнення до якнайшвидшого припинення вогню.

Повторюючи попередні коментарі, прем’єр-міністр Угорщини назвав політику санкцій Брюсселя проти Росії примітивною за своїм задумом і катастрофічною за своїми наслідками.