ЗСУ звільнили Миролюбівку та Архангельське і ворог вже не може контратакувати та повернути їх назад під свій контроль. Українські військові встановили абсолютний контроль над цими населеними пунктами.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів депутат Херсонської облради та військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань.

Наші Збройні Сили просунулися з боку Кочубеївської громади – це північ Херсонської області з боку Кривого Рогу, – повідомив депутат Херсонської облради.

ЗСУ потужно просуваються до міста Берислав, щоб відрізати окупаційне військо від переправи на Нову Каховку. Це допоможе нашим воїнам взяти під абсолютний контроль весь північний напрямок фронту на Півдні України.

Окупанти зосередили на Херсонщині дуже багато сил, саме тому ми не бачили в регіоні такого швидкого просування Збройних Сил, як на Харківщині. Так, село Осокорівка дуже довго було “сірою зоною” і окупанти не хотіли звідти виходити.

Якщо говорити про напрямок фронту, який з боку Миколаєва, то окупанти сконцентрували там шалено великі сили,
– зауважив Хлань.

Так, на Херсонщині тривають важкі бої. Ворог потужно підготувався та, попри пошкодження переправ і ускладнену логістику, все одно сконцентрував особовий склад і велику кількість зброї для того, щоб утримувати правий берег. За словами військовослужбовця, Владімір Путін особисто наказав росіянам тримати Херсонську область.

Українські захисники активно виганяють загарбників з нашої землі. Як відомо, після визволення від російської окупаційної армії міста Лиман Донецької області Збройні сили України створили умови для подальшої деокупації Луганщини. Насамперед захисники країни можуть звільнити Кремінну.

Це зі свого боку відкриє шлях для деокупації решти Луганської областей. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

За його словами, вже зараз залишки ворожих підрозділів, яких вигнали з Лимана, почали будувати укріплення у Кремінній. Українські війська роблять все, щоб порушити плани ворога.

“Вчора нашими військами було підтверджено взяття села Торське. Залишки противника, яких не добили, відступили і намагаються будувати у Кремінній укріплення. Наші ракетні війська, артилерія, авіація роблять все, щоб у них не дуже вийшло”, – заявив представник ЗСУ.

Череватий зазначив, що звільнення Кремінної відкриє шлях українським військовослужбовцям на Сватове та Рубіжне. Це зі свого боку дозволить деокупувати міста Лисичанськ та Сєвєродонецьк, у які путінські війська зайшли влітку.

“Подолавши Кремінну, Збройні сили України вийдуть на Сватове, Рубіжне і далі зможуть деокупувати Луганську область. А за ними Сєвєродонецьк і Лисичанськ, якими вони так хвалилися влітку, що вони його з неймовірною міццю взяли. Завдяки шаленій стальній волі наших захисників там вдалося виснажити супротивника і планово відступити до Лисичанська, побудувати грамотну оборону, відповідно, підготуватися до контрнаступу”, – зазначив Череватий.

Також спікер Східного угруповання ЗСУ наголосив, що у ворога фактично не залишилося сил для широкомасштабних атакувальних дій. Тому загарбники обирають свою “фірмову тактику” та бомбардують населені пункти з цивільним населенням.

“У них вже немає сил вести атакувальні бойові дії по широкій лінії фронту, тому вони зосереджуються на Авдіївському та Бахмутському напрямку. Там вони, крім обстрілів, активної артилерійської та ракетної роботи, намагаються атакувати силами ПВК. Обстріли – це їхній фірмовий знак. Незважаючи на мирне населення, яке вони, нібито прийшли захищати, вони по ньому б’ють нещадно”, – сказав Череватий.