Протягом року проведено операції Об'єднаним силам вдалося зміцнити позиції українських захисників, взяти під контроль нові території і, в цілому, змінити хід бойових дій.

  Про це в інтерв'ю виданню «Голос України» заявив командувач Об'єднаними силами України Сергій Наєв. В тому числі, він назвав три найголовніших успіху ООС. Перший, з його слів, – це створення зон безпеки в районі проведення ООС і взяття під контроль ряду населених пунктів.

«Друге – це впорядкування і оптимізація структури сил і засобів, які входять до складу Об'єднаних сил, злагоджена вертикаль, яка дає можливість найбільш ефективно здійснювати управління військами і вирішувати комплекс різних завдань», – пояснив командувач.

Ще одним успіхом Наєв вважає прогрес в справі відновлення зруйнованої в результаті бойових дій інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, проведення та забезпечення ремонтно-відновлювальних робіт на різних об'єктах критичної інфраструктури регіону.

Також, як ми вже повідомляли, що у мережі з’явилася інформація, що бійці зі складу Об’єднаних сил увійшли та закріпилися у межах окупованої Горлівки, що на Донеччині. 

Першим про це повідомив ветеран війни на Донбасі, що брав участь і у боях за Донецький аеропорт, а нині військовий експерт Андрій Шор.

Окрім того, нещодавно Сергій Наєв висловив упевненість, що час вступу України до НАТО не такий вже й далекий. Він заявив, що Збройні сили України на сьогодні вже мало чим відрізняються від армій країн НАТО

За словами Наєва, Україна вже давно і послідовно тримає курс на вступ до Північноатлантичного альянсу.

"Усю попередню, до 2014 року, історію незалежної України це теж робилося, але робилося повільно й невпевнено. Останні ж п'ять років – це як стрімкий ривок уперед. У всьому – і що стосується спільних навчань, і спільних дій у складі миротворчих підрозділів, і навчання з інструкторами з армій різних країн, і воєнної науки, і логістики, і всіх інших сфер військового життя", – зазначив командувач.

Він наголосив, що українське військо сьогодні мало чим відрізняється від армій країн НАТО, а за бойовим досвідом у деяких питаннях і "крокує попереду".

Проте Наєв зауважив, що для вступу в НАТО треба пройти ще певний шлях. "І кроки на цьому шляху чітко визначені відповідними доктринами та нормативно-правовими документами уряду і Збройних сил. Вважаю, що термін вступу України до НАТО від нас не так уже й далеко",– додав генерал.