Про медичну реформу зараз, під час загрози епідемії коронавірусу, говорити не можна.

Про це у ток-шоу “15” на телеканалі ZIK під час включення заявив перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

Леонід Кравчук зауважив, що сьогодні, у такий складний період з огляду на загрозу епідемії коронавірусу, Верховна Рада, яка може бути заблокована тисячами поправок до так званого антиколомойського законопроєкту, діє не в інтересах українського народу та не в інтересах захисту українських лікарів. А про медреформу, каже він, зараз взагалі не може йти мови.

“Про медичну реформу зараз говорити не можна, бо у хаті повішеного про мотузку не говорять. Під час чуми говорити про реформу – це просто нереально, я навіть не хочу акцентувати на цьому, але допомогти лікарям, допомогти медицині у такий час Верховна Рада зобов’язана. Зобов’язана! А вона грається у зауваження”, – заявив Леонід Кравчук.

Нагадаємо, з 1 квітня 2020 року в Україні розпочався другий етап медичної реформи.

До слова, Леонід Кравчук завив, що у ці дні Україна має показати велику силу народу, яка здатна подолати пандемію. Державі і усім людям сьогодні потрібно думати про те, як зараз вижити, щоб через місяць жити. Про це перший президент незалежної України сказав в ефірі ток-шоу “15” .

Кравчук наголосив, що чинна влада під час карантину працює не ідеально. Але найперше, що вона повинна робити – аналізувати нинішню ситуацію і допомагати людям, які цього найбільше потребують.

“Ми знаємо, що в період чуми, в період такого нещастя, людям буде нелегко. Але ми маємо допомагати людям в тих умовах, які в нас є. Скажімо, зменшувати податки, контролювати за підвищенням цін, контролювати тих, хто хоче заробити на сьогоднішньому нещасті. Не просто вмовляти їх, а законом усіх ставити на місце. Повторюю, нам сьогодні потрібно вижити, щоб через місяць жити.

А якщо ми будемо сьогодні говорити про те, що нам гірше, ніж було вчора, то, це правда, я з вами погоджуюся, гірше, але чи можемо ми зробити краще? Ні. Але вижити можемо? Можемо! Тому державі і всім разом нам потрібно думати про те, як зараз нам вижити, допомагаючи один одному, використовуючи свої можливості”, – наголосив Леонід Кравчук.

Колишній президент додав, що у ці дні Україна має показати велику силу народу, яка здатна подолати пандемію.

“Технічний прогрес, як бачимо, багатство людей, ІТ-технології, освоєння космосу, виявилися нездатними подолати віруси. Отже щось ми робили і робимо не так. Тому я закликаю стати дорослими, розумним і думати кожний день над кожним своїм кроком”, – наголосив Леонід Кравчук.