У політсилі Ангели Меркель Християнсько-демократичний союз (ХДС) виступили за постачання зброї для України.

За словами мовірного наступника Ангели Меркель на посаді лідера німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца, президенту Росії Володимиру Путіну треба дати “чітку відповідь”.

За словами Мерца, враховуючи нову можливу загрозу для України з боку Росії, запит Києва на постачання озброєння є “безперечно прийнятним”.

Запити України на таку зброю, без сумніву, є прийнятними, враховуючи масове розміщення військ російською армією на її східному кордоні,– зазначив німецький політик в інтерв’ю FAZ.

Тому, додає він, Путіну потрібно дати “чітку та рішучу відповідь”. Власне такою відповіддю може стати надання Україні необхідного озброєння для протистояння загрозі.

Однак, раніше німецьке видання Bild писало про те, що Ангела Меркель на посаді канцлера Німеччини могла особисто блокувати постачання оборонного озброєння в Україну через НАТО.

Посол Андрій Мельник закликав новий уряд країни переосмислити свій підхід. Схоже, його слова тепер взяли до уваги.

Нагадаємо, починаючи з травня поточного року, Німеччина заважає іншим членам НАТО продавати зброю Україні.

Україна, зі свого боку, вже оплатила обидві системи озброєння через Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA) ще на початку 2021 року, втім у травні Німеччина та Нідерланди виступили проти продажу та заблокували його.

“Кожне рішення про надання Україні летальної підтримки через NSPA залежить від консенсусу союзників в окремих випадках”, – повідомило виданню джерело.

Водночас Нідерланди стали на бік Німеччини саме через прохання Берліну, оскільки уряд не мав бажання бути єдиною країною, яка виступила проти продажу.

Ще в серпні 2021 року, президент України Володимир Зеленський просив Меркель припинити блокаду поставки зброї, однак канцлер відзначила, що це виключено.

Лише за декілька днів до закінчення терміну повноважень, Меркель почала частково відмовлятися від вето через ескалацію біля кордонів України з боку Російської Федерації.

Наприклад, вже в грудні 2021 року Україна отримає першу партію протидронної зброї EDM4S-UA

Втім, блокада на поставку гвинтівок зі США – досі не переглядалася.

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, Берлін вирішив не продавати зброю, попри попередження США про можливе вторгнення російських військ в країну.

“Вони продовжують будувати газопровід” Північний потік-2 ” і в той самий час блокують нашу оборонну зброю. Це дуже несправедливо”, – сказав Резніков, маючи на увазі російський газопровід, який проходить через Балтійське море до Німеччини в обхід існуючих маршрутів поставок газу через Україну.

Резніков заявив, що, враховуючи блокування Німеччиною закупівель летального обладнання, Україна буде прагнути придбати зброю через двосторонні угоди з союзниками, включаючи США, Великобританію, Литву і Францію.

Нагадаємо, в західних ЗМІ повідомляли про загрозу російського повномасштабного наступу вже цієї зими. Цю інформацію підтвердили і в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Своєю чергою, НАТО та ЄС неодноразово висловили занепокоєння через дії Кремля та пригрозили Росії наслідками у випадку агресії.