Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на ув’язнення російського опозиціонера Олексія Навального і масове затримання протестувальників у містах Росії.

На своїй сторінці в Twitter Кулеба назвав це новим “рекордом” свавілля російської влади. Він вважає, що Росія явно не хоче сама поважати права людини і свободи.

“Отруєння, потім ув’язнення Навального – це новий “рекорд” свавілля російської влади на тлі масових затримань мирних протестувальників у містах РФ. Росія явно не хоче сама поважати права людини і свободи. Значить, Росію потрібно змусити їх поважати. Це завдання міжнародного співтовариства”, – написав міністр.

Свою думку щодо ув’язнення Навального також висловив відомий журналіст Дмитро Гордон. Він вважає, що вирок російському опозиціонеру Олексію Навальному став вироком президенту РФ Володимиру Путіну. Про це журналіст повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Навальному винесли вирок – людині, яка викривала систему і особисто вождя Путіна, людині, яку недотруїли, яка довела своє отруєння. Так от йому ще й впаяли термін. Але це термін не Навальному, це вирок російській системі. Я абсолютно впевнений – російській владі, яка зараз – їй кінець. Я це чітко розумію”, – заявив він.

Як зазначив журналіст, багато учасників акцій протесту в Росії кажуть, що вийшли “не за Навального, а за справедливість, проти російської влади”.

“Лідер неоднозначний, але він є. Навальний сьогодні є лідером російської опозиції. Він буйний, чіткий, добре артикулює. В Україні вже мільйон на вулиці був би, знесли б усе, захопили б будівлі. Чи будуть протести в Росії – не знаю. Знаю одне: з приходом Байдена в крісло президента США Путіну буде погано. Є один шлях, який може змусити владу в Росії піти – це шлях найжорстокіших санкцій. Ці санкції можуть призвести до того, що всередині російської еліти почнеться бродіння, і Путіну доведеться піти за домовленістю”, – сказав Гордон.

Нагадаємо, що Московський міський суд засудив російського опозиціонера Олексія Навального до 3,5 років тюремного ув’язнення і штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (більш ніж 6,5 тисяч доларів). На тлі цього в Росії відбулися масові протести і жорсткі затримання.

Засудженого до 3,5 року ув’язнення російського опозиціонера Олексія Навального збираються етапувати в одну з колоній загального режиму, розташовану в найближчих до столиці РФ регіонах. Про це заявив заступник голови Громадської наглядової комісії Москви Микола Зуєв.

Він зазначив, що Відповідно до закону засудженого мали б етапувати до виправної колонії за місцем його проживання.

“Але оскільки в Москві немає колоній загального режиму, то Навального повинні етапувати в будь-який найближчий регіон”, – пояснив російський чиновник.