Угорщина знову стала на шляху вступу Швеції до НАТО. Зазначимо, що парламент відмовився проводити голосування щодо заявки країни саме після новини про те, що умовний «союзник» Будапешту у питанні блокування відповідної ініціативи — Туреччина. Крім того, вона підписала потрібний протокол 23 жовтня.

Після того як президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 24 жовтня вирішив остаточно та передав схвалення про вступ Швеції в НАТО до парламенту, Угорщина моментально відмовилися голосувати за ратифікацію заявки. Як пише The Washington Times, саме через таке відношення Угорщини, голосування, яке мали призначити на цей вівторок, так і не відбулося.

Там назвали уряд угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана головною перешкодою для вступу Швеції в Альянс — схвалити її членство мають усі 31 країни-союзники. Наразі «перепоною» лишається лише Угорщина.

За словами депутата від опозиційної партії Демократичної коаліції Угорщини та колишнього держсекретаря Міністерства оборони Агнес Вадаї, пропозицію щодо голосування заблокували законодавців партії «Фідес» (Угорський громадянський союз).

Також звернемо увагу на те, як вони відмовилися голосувати «за» чи «проти» заявки Швеції саме у вівторок. Наступний можливий «шанс» провести засідання — відкриття сесії парламенту Угорщини, яка розпочнеться від 6 листопада.

Нагадаємо вам про те, що у вересні уряд Віктора Орбана вже вигадував нову причину, щоб заблокувати вступ Швеції в НАТО. Зокрема, очільник угорського МЗС Петер Сіярто у своєму листі міністру закордонних справ Швеції Тобіасу Більстрему звинуватив країну в негативних заявах на адресу Угорщини.

Сіярто нагадав, що Швеція у 2019 році казала про знищення інституту «демократії» в Угорщині, а тепер хоче отримати від угорського уряду ратифікацію вступу до НАТО.