Ймовірність нового масованого наступу РФ прокоментував радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк.

За найбільш песимістичним сценарієм, загарбники можуть атакувати відразу з 3-4 напрямків. Про це він заявив у коментарі одному із каналів.

“Є інформаційна компонента, яку вони постійно просувають: зараз буде потужний наступ, як рік тому. Так чому ж ви тоді не можете взяти маленький населений пункт?”,- каже представник ОП.

Він звернув увагу на те, що після майже року війни РФ має мобілізовану армію, в якій вибито командирську ланку.

“Вони накопичили ресурс для фінальної, як вони вважають битви, тому що потім вона ще триватиме. Але ворог вже буде розуміти, що все закінчиться на кордонах 1991 року”, – каже радник глави ОП.

При цьому Подоляк попередив про небезпеку тимчасового перемир’я з окупантами: “Ми будемо мати наступний етап війни. Адже вони мають ірраціональну ненависть до нас. Вони хочуть нас знищити. А ми повинні захищати свій будинок, вбиваючи окупанта”.

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив комісарам Європейського Союза, що потрібно Україні для контрнаступу та перемоги у війні. Він зазначив, що успіх України на полі бою є також успіхом Євросоюзу.

“Ми очікуємо, що цього року ми відкриємо вікно можливостей, аби провести контрнаступ і припинити цю війну перемогою України і усього вільного світу. Для того, аби перемогти, ми повинні перехопити цю стратегічну ініціативу”, – сказав Резніков під час засідання Колегії комісарів Європейської комісії з урядом України.
Міністр наголосив, що спершу треба завершити створення протиповітряної і протиракетної системи оборони якомога швидше, тому що Росія продовжує здійснювати систематичні й варварські атаки на українські міста і вбиває цивільних.

Він сказав, що пріоритет полягає в тому, аби такі трагедії, як вбивство російською ракетою 46 людей у Дніпрі в січні, більше не повторювалися.

“Ми хотіли би отримати системи Patriot і SAMP-T якомога раніше, а також нові постачання IRIS-T і NASAMS”, – сказав Резніков.

Також Резніков сказав, що Україні потрібні види озброєння дальнього радіусу дії.

“Якщо ми отримаємо можливість завдавати ударів на відстані 300 км, російська армія не зможе організовувати оборону і буде змушена відступити. Україна готова надати будь-які гарантії того, що ваша зброя не буде використана для ударів по російській території. Є достатньо цілей на тимчасово окупованій території. Ми готові координувати вибір цілей з нашими партнерами”, – наголосив Резніков.

Також він сказав, що Україні потрібні танки й бронетехніка.

“Це дозволить нам створити броньований кулак для того, щоб прорвати російську оборону”, – наголосив Резніков.

Крім того, він відзначив необхідність отримання Україною боєприпасів калібром 125 мм для танків. Резніков сказав, що Україні треба більше артилепії і боєприпасів як для захисту, так і контрнаступу. За його словами, треба збільшити виробництво боєприпасів калібром 155 мм. Ще Україні потрібні засоби, які допоможуть зруйнувати російські системи радіоелектронної боротьби.

Як відомо, Путін наказав своїм військам захопити всю територію Донецької та Луганської областей України до березня. Про це заявив представник ГУР Міноборони України Андрій Черняк, передає пресслужба розвідки.

За його словами, є ознаки того, що РФ готується до нової спроби масованого наступу та захоплення сходу України.

«Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку. За даними воєнної розвідки України, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей», – сказав Черняк.

Він також зазначив, що Росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів та не має достатньо сил і засобів, щоб розпочати масований наступ на Україну з цього напрямку найближчими тижнями.

За даними розвідки, станом на сьогодні сформованих ворожих ударних груп немає.