Голову Верховної Ради просять ініціювати звільнення нардепа від “Слуги народу” Андрія Геруса з посади голови енергетичного комітету парламенту для виконання вимоги електронної петиції шахтарів до президента.

Такий лист до спікера Дмитра Разумкова направив колишній голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації і екс-голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

Документ він опублікував на своєму сайті.

“Прошу повідомити: коли саме буде ініційована відставка з посади голови комітету з питань енергетики і комунальних послуг Андрія Геруса? Прошу дати персональну оцінку його деструктивній і явно антиукраїнській діяльності, що призводить до знищення стратегічних галузей економіки України, її залежності від енергоресурсів країни-агресора Російської Федерації, а також знищує авторитет Верховної Ради в Україні і світі “, – наголошується в зверненні.

Петиція була зареєстрована на сайті Офісу президента Леонідом Шебановим в травні 2020 року від імені шахтарів державних вугледобувних підприємств. Гірники вимагають відставки Геруса і звинувачують його в штучному створенні кризи на енергоринку і доведенні вугільної галузі до банкрутства. Вона набрала більше 25 000 підписів, необхідних для розгляду.

Відповідаючи на петицію, президент Володимир Зеленський зазначив, що звільнення глави енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса відноситься до компетенції Верховної Ради.