Міністр закордонних справ Сергій Лавров звинуватив країни Заходу у намірах “вирішити російське питання” через рішучу підтримку України. Його заяву наводять росЗМІ, серед яких РИА Новости.

“Чому люди відмовляються бачити ідеологію, яка зараз в основі київського режиму? Усі заяви, що лунають від його прихильників і ляльководів – ну, я не можу їх розглядати інакше, як спробу остаточно вирішити “російське питання”. “Росія має отримати стратегічну поразку і бути довго нездатною піднятися”, – заявив він.

“Урсула фон дер Ляєн, відома діячка Єврокомісії, заявила, що результатом війни має бути поразка Росії, і така, щоб вона потім довгими десятиріччями не могла відновити свою економіку. Це що, не расизм, не нацизм, не спроба вирішити “російське питання”? – продовжив Лавров.

Також додамо, що Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва прагне відсунути українські війська “на відстань, безпечну для території РФ”.

Як розповів він в інтерв’ю Кисельову, “чим далекобійніша зброя поставляється Україні Заходом, тим далі її потрібно відсувати від російських територій”.

“Якщо зараз ми прагнемо відсунути артилерію українських збройних сил на таку відстань, яка не буде створювати загрозу для наших територій, то чим далекобійніша зброя поставляється Києву, тим далі потрібно буде його відсувати від територій, які є нашою країною”, – заявив Лавров.

При цьому Лавров не уточнив, що ж, на думку Кремля, “є російською територією”.

На тлі безглуздих багатомісячних штурмів сіл у Донецькій і Луганській областях Лавров заявив, що головна мета російських військ – “зробити свою роботу, мінімізувати втрати”.

“…Завдання перш за все, звичайно ж, наших військових, тих хлопців, які там вирішують найважливіші завдання забезпечення нашої самостійності, забезпечення інтересів нашої культури, тих людей, які хочуть бути частиною російської культури, вони, напевно, не думають про те, коли це закінчиться… ними рухає бажання зробити свою роботу чітко, швидко і без втрат, вірніше, мінімізуючи втрати”, – стверджує дипломат.

Також Лавров цинічно додав, що у війні проти України “важливий не часовий фактор, тут важливий фактор істотності, фактор якості тих підсумків, які ми забезпечуємо для народу”.

Нагадаємо, що Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що отримав від голови МЗС Єгипту послання державного секретаря США Ентоні Блінкена щодо України

Про це повідомляють російські ЗМІ.

За словами Лаврова, під час переговорів, послання очільника Держдепу США йому передав голова МЗС Єгипту Самех Шукрі.

“Пан міністр сказав, що передав певне послання держсекретаря Блінкена, який нещодавно був з візитом у Каїрі. Я це підтверджую”, – сказав Лавров.

Він також уточнив, що вважає отриману пропозицію Ентоні Блінкена несерйозною.

“Росія завжди готова вислухати будь-яку серйозну, я це слово підкреслю, пропозицію, яка спрямована на врегулювання всієї нинішньої ситуації в її всеосяжному контексті. У цьому сенсі ми почули вкотре через пана міністра послання про те, що “Росія має припинити”, “Росія має піти”, і тоді все буде гаразд”, – розповів Лавров.

Також варто нагадати: Лавров заявив, що про переговори із українським президентом Володимиром Зеленським та його план мирного врегулювання війни РФ в Україні “не може бути й мови”

Про це він сказав під час підсумкової пресконференції.

“Зеленський висуває якісь абсолютно безглузді ініціативи, план із 10 пунктів, де навалено все, що можна: продовольча безпека, енергетична безпека, біологічна, виведення російських військ звідусіль, покаяння РФ, трибунал, осуд і так далі. Про переговори із Зеленським за його ініціативами не може бути й мови”, – сказав Лавров.

Російський голова МЗС наголосив, що мови про переговори з президентом України бути не може – хоча б тому, що Зеленський “законодавчо заборонив вести переговори з урядом РФ”.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували та наголосили, що Москва категорично не зацікавлена в мирі.

“Публічні маневри представників російського режиму про готовність до переговорів, “перемир’я на Різдво”, очікування на “реальні” пропозиції Заходу – лише димова завіса для підготовки до чергової російської терористичної атаки по Україні”, – написав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Речник наголосив, що наші партнери давно не реагують на те, що кажуть в російському МЗС.