Українська армія, фактично не маючи свого флоту, наробила багато неприємностей ворогу. За понад рік повномасштабної війни небоєздатними стали більш як 2 десятки кораблів Чорноморського флоту Росії. 

 
Частину з них було надовго виведено з ладу, а інші – годують риб у Чорному морі. Про це йдеться в інфографіці від АрміяInform. 

“Найкрупнішою рибою”, яка очолює список втрат російських морських суден, безумовно став крейсер “Москва”. Затоплення колишнього флагмана Чорноморського флоту Росії шокувало росіян і вони тривалий час намагалися приховати це. Та згодом все ж навіть російські пропагандисти та вище командування країни=агресорки було змушене визнати втрату флагмана.  

До речі, пошкодження корабля “Іван Хурс” росіяни також намагалися приховати. Вони навіть публікували відео його проходження у Чорному морі нібито “без ушкоджень та крену”, але після з’ясувалося, що цим кадрам кілька років. Також у мережі з’явився момент удару морського дрона по “Івану Хурсу”. 

Загалом за майже півтора року війни Росія втратила 17 бойових судів, а ще 4 – виведені з ладу на тривалий термін. Також один корабель було виведено з ладу на 10 діб – це фрегат “Ессен”. Через що Чорноморський флот був змушений триматися в Чорному морі подалі від українського узбережжя, щоби не ризикувати іншими суднами.