В Україну прилетить міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Візит відбудеться у понеділок, 17 січня, на запрошення глави українського МЗС Дмитра Кулеби.

За словами речника МЗС Олега Ніколенко, ключовими темами зустрічей стануть подальша консолідація підтримки України з боку Німеччини на тлі агресивних дій Росії, активізація мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, відновлення діяльності нормандського формату, протидія загрозам у сфері енергетичної безпеки, обговорення кроків щодо зміцнення двостороннього співробітництва.

“Дуже важливо, що Анналена Бербок прилетить спочатку саме до Києва, щоб узгодити єдину потужну переговорну позицію по відношенню до РФ, напередодні її візиту до Москви 18 січня”, – підкреслив Ніколенко.

Як відомо, Анналена Бербок зустрінеться з Сергієм Лавровим в рамках візиту до Москви.

“Це буде перша очна зустріч двох міністрів після призначення Анналени Бербок керівником зовнішньополітичної служби ФРН”, – заявила Захарова.

За її словами, головною темою переговорів стане пропозиція Росії про “гарантії безпеки” в Європі.

Нагадаємо, раніше представники США і Росії Венді Шерман і Сергій Рябков провели перший раунд переговорів з приводу “гарантій безпеки”.

Після переговорів заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що Росія хоче “залізобетонних гарантій”, що Україна ніколи не вступить в НАТО.

“Ми підкреслюємо, що для нас це абсолютно обов’язково – упевнитися, що Україна ніколи не стане членом НАТО. Ми хотіли б, щоб на мадридському саміті НАТО формула, прийнята Бухарестським самітом у 2008 році, була б відкликана і замінена на наступне: “Україна і Грузія ніколи не стануть членами Північноатлантичного альянсу”, – заявив він.

При цьому він підкреслив, що РФ набридло вести “порожні розмови, від напівобіцянь, від неправильного тлумачення”.

“Ми не довіряємо іншій стороні. Нам необхідні залізобетонні, юридично значущі гарантії, не обіцянки, а саме гарантії, зі словами” повинні”,” зобов’язані”, ніколи не ставати членами НАТО. Це питання національної безпеки Росії”, – заявив Рябков.

Як бачимо, Росія продовжує тиснути на Захід своїми неоднозначними заявами. У свою чергу Шерман заявила, що Сполучені Штати не дозволять іншими країнами закривати двері в НАТО.

“Ми нікому не дозволимо зачинити політику відкритих дверей НАТО”, – заявила перший заступник держсекретаря США.