На хвилі ротацій у Кабінеті Міністрів у команді влади обговорюється звільнення першого віцепрем’єра-міністра економіки Олексія Любченка.

Про це повідомили джерела у фракції “Слуги народа”.

Співрозмовники зазначили, що великі ротації відбудуться через тиждень наприкінці жовтня. Наразі обговорюються на звільнення такі кандидати:

  • Олексій Любченко, перший віцепрем’єр-міністр економіки, ексочільник Податкової служби;
  • Олег Уруський, віцепрем’єр-міністр стратегічних галузей промисловості.

Крім того, у фракції багато питань до роботи міністра оборони Андрія Тарана та міністерки соцполітики Марини Лазебної. Та наразі їм шукають заміну.

Як відомо, перед цим Роман Абрамовський написав заяву про відставку з посади міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України. За словами Давида Арахамії, звільнитися він вирішив за власним бажанням.

Про те, що Абрамовський вирішив звільнитися, видання пише з посиланням на слова глави фракції “Слуги народу” Давида Арахамію. Нардеп заявив, що на власні очі бачив, як міністр писав заяву про відставку.

Я бачив, щоАбрамовський написав заяву про відставку). Я заходив якраз до голови Верховної Ради, і він виходив,– розповів Арахамія.

Глава фракції “слуг” додав, що Абрамовський вирішив піти з посади міністра екології за власним бажанням.

Водночас Арахамія переконаний, що за відставку глави відомства в парламенті буде достатня кількість голосів. Головною претензією до його роботи є вкрай висока корумпованість екоінспекції в регіонах.

“Точно знайдуться голоси. Ви ж пам’ятаєте, що у нас за антиолігархічними законами завжди є баталії. Там була претензія: екоінспекція в регіонах – дуже корумпована”, – уточнив нардеп.

Очільник фракції “Слуга народу” також повідомив, що кандидата на посаду міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів у політсили наразі немає. За словами нардепа, співбесіди були, однак гідного кандидата не знайшли. Хто подавався на посаду, Арахамія не уточнив.

Поки у нас немає кандидата, буде виконувач обов’язків – хтось, кого визначить уряд, а далі через тиждень або 10 днів ми визначимося,– наголосив депутат.

Арахамія не заперечив, що крісло може отримати хтось зі “Слуги народу”.

Крім цього, ще 15 жовтня Рада національної безпеки і оборони звернулася до Кабінету міністрів. Там просили перевірити якість роботи керівництва Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Данілов тоді зазначив, що РНБО звернулась до прем’єр-міністра з проханням розглянути питання якості роботи керівництва Міністерства. Тепер стало зрозумідо, що тоді Данілов мав на увазі роботу міністра захисту навколишнього середовища Романа Абрамовського.

Зауважимо, що ще 4 жовтня у ЗМІ з’явилась інформація, що Абрамовський написав заяву про відставку. Однак сам чиновник спростував це. Тож новина про заяву на той момент була фейком.

Що відомо про Романа Абрамовського:

Його призначили міністром екології 19 червня 2020 року.

Тоді кандидатуру Абрамовського підтримали 264 нардепи. У 2015 році він кілька місяців був заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, у 2019 році – заступником міністра енергетики та захисту навколишнього середовища.