У Брюсселі та країнах G7 схиляються до того, що найбільш реалістичною перспективою притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України буде “гібридний трибунал”. 

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на неназваного посадовця ЄС, який обіймає високу посаду. 

Як відомо, “гібридний трибунал” міг би поєднати національну юрисдикцію України та процес на основі міжнародного права з суддями з різних країн. 

Посадовець уточнив, що, за оцінками експертів Європейського Союзу в галузі міжнародного права, міжнародний трибунал на основі української юрисдикції – це найбільш ймовірний варіант здійснення правосуддя в цьому випадку.  

“Трибунал слугуватиме політичному імперативу, який полягає у притягненні до відповідальності”, – сказав чиновник.

Він також додав, що для ЄС дуже важливо, аби Україна ратифікувала Римський статут, на підставі якого діє Міжнародний кримінальний суд. 

Як наголосили у Єврокомісії, для створення як “гібридного трибуналу”, так і спеціального міжнародного трибуналу потрібна потужна підтримка ООН.  

Це пов’язане з тим, що за злочини агресії відповідає найвище політичне та військове керівництво Росії. Але воно має міжнародний імунітет, а отже для такого трибуналу необхідно зняти імунітет, наприклад, із глави держави-агресора, глави його уряду та міністра закордонних справ. 

Як відомо, Київ не підтримує “гібридний трибунал” для Путіна, який просуває Захід.