Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сказав, що запросив президента рф володимира путіна та Президента України Володимира Зеленського, а також президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера ФРН Олафа Шольца приїхати до Будапешта для переговорів, пише euronews.

“Відповідь була позитивна, але російський президент каже, що має певні умови”, — сказав він.

Орбан заявив також, що “ввесь наш вплив ми збираємось використовувати для досягнення перемир’я, припинення вогню”, попередивши, що “війна стає дедалі більш жорстокою”.

Окрім того, Орбана, який є проросійським і вважається близьким союзником путіна, чітко запитали, хто, на його думку, розпочав війну.

“Це цілком зрозуміло”, — сказав він. “Це війна, яку розпочала росія”, – зазначив він, також описуючи Москву як “агресора”.

Орбан закликав розслідувати “всі звірства” і сказав, що “будь-яке звірство проти цивільного населення має бути рішуче засуджено”.

Раніше переобраний прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешту не буде проблемою платити за російський газ рублями, про що для “недружніх країн” недавно розпорядився президент рф володимир путін.

“Для нас не буде проблемою заплатити в рублях. Якщо росіяни хочуть, щоб ми платити в рублях – будемо платити в рублях”, – заявив він у відповідь на питання про те, як країна планує сплачувати за наступну поставку газу.

Наразі на таке погодилася лише Білорусь, а країни Євросоюзу та G7 публічно заявили, що не підуть на поступки Кремлю.

Міський голова Дніпра Борис Філатов зазначив таке:

“Як колишній історик, можу компетентно сказати, що за підсумками всіх воєн 20 століття, Угорщина постійно вибирала бік Зла, показувала брехливість своєї влади і боягузтво армії, а, за підсумком, завжди виявлялася історично потерпілою.

І, так, 56-й рік так нічого їх і не навчив”.

У свою чергу Європейська комісія планує запустити процедуру, яка дозволить значно урізати фінансування Угорщини від Європейського Союзу. Причиною цього стала чергова перемога антиєвропейськи налаштованого прихильника путіна Віктора Орбана на виборах до парламенту країни.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, повідомляє видання Politico.

Так, сама фон дер Ляйєн повідомила, що Угорщина вже проінформована про рішення ЄК. Таке рішення прийнято ЄК після того, як там вивчили відповіді Будапешта на неофіційний лист, відправлений ще в листопаді 2021 року. У листі ЄК просила надати інформацію про побоювання щодо верховенства закону.

Протягом декількох років Євросоюз через різні інститути із застосуванням існуючих м’яких заходів намагався якось напоумити Угорщину. Так, країну неодноразово притягували до суду ЄС, проте Орбан продовжував зосереджувати владу у своїх руках, душити свободу слова і висловлювати антиєвропейські настрої. Дійшло до того, що у 2018 році Європарламент ініціював процедуру згідно зі статтею 7, яка могла б позбавити Угорщину права голосу – правда, поки що цей процес буксує.

Враховуючи численні скарги членів ЄП розчарування урядів країн ЄС, які вважають, що Угорщина просто використовує кошти платників податків ЄС, в кінці 2020 року був створений механізм скорочення фінансування країн-членів, які порушують принципи верховенства закону Європейського Союзу. Угорщина і Польща спробували оскаржити цей механізм, але в лютому 2022 року суд став на бік Єврокомісії. З усім тим, в ЄК вирішили почекати результату виборів в Угорщині. Оскільки Орбан знову виграв, то механізм скорочення фінансування буде запущений.