В Україні частка громадян, які довіряють Збройним силам, президенту і головкому ЗСУ залишається на високому рівні, але рейтинг Ради різко впав.
https://www.youtube.com/watch?v=C7LPLdv3vCQ

Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, частка довіри до Верховної Ради знизилася з 35% у грудні 2022 року до 15%, а частка тих, хто не довіряє — зросла з 34% до 61%, Водночас довіра до уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра зросла з 19% до 44%.

Зазначимо, що у довірі до президента України Володимира Зеленського також є спадна динаміка, проте він зберігає переважну довіру серед української громадськості: зараз 62% довіряють президенту, не довіряють – 18%; у грудні 2022 року довіряли 84%, не довіряли 5%.

В той же час, абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили — як у грудні 2022 року, так і зараз 96% довіряють ЗСУ. Крім цього, 88% українців довіряють головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, не довіряють всього 4%.

Можливо рейтинг Ради впав через слова голови фракції Слуга народу Давида Арахамії про те, що досить велика кількість народних депутатів України бажають достроково скласти свої повноваження.

Як відомо, за даними на 11 грудня 2023 року, кількісний склад Верховної Ради становить 400 народних депутатів (згідно з законодавством, має бути 450).

Можливо саме тому, люди не можуть довіряти депутатам, які як щурі з тонучого корабля тікають, залишають країну на призволяще, і не хочуть нести відповідальності за свої рішення.