Рішення членів-країн Альянсу після саміту у Брюсселі 14 червня повторює рішення 2008 року, коли Україні обіцяли надати план дій щодо членства в НАТО.

Про це в інтерв’ю Парламент.UA розповів міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках, співзасновник громадської організації “Центр національної стійкості та розвитку” Павло Клімкін.

«Те, що це написано в декларації (декларації за результатами саміту НАТО, який відбувся 14 червня – ред.), повторює те, що написано і говорилося ще у 2008 році. Так, це насправді позитивно, але рішення ухвалюють політичні лідери, і ви чули що сказав Байден: квиток в НАТО лежить через реальну боротьбу з корупцією, через реальні зміни, через реальну судову систему», – сказав він.

Клімкін вважає, що багато союзників і членів НАТО бояться Росію. Вони реально бояться, що зараз дадуть привід Росії під соусом українського просування до НАТО знайти зовнішнього ворога, розпочати внутрішню мобілізацію. Але це ж не скасовує того, що їм потрібна країна, яка може опиратися російському тиску.

«Мені кажуть, що ми отримаємо ПДЧ і від цього начебто все стане краще. Не стане краще! Стане краще, коли ми станемо членами НАТО! І нам потрібно ці роки бути такою тваринкою, яка сильно кусається, коли будь-яке російське наближення отримує гідну відповідь. Ми маємо стати жорсткими і фокусуватися на наших інтересах», – наголосив ексміністр.

В свою чергу, Президент України Володимир Зеленський поставив низку запитань кандидатам у канцлери Німеччини у відеозверненні, опублікованому 26 червня за підсумками дискусії на тему Роль Німеччини у світі, організованій Мюнхенською безпековою конференцією.

Про це повідомляє пресслужба глави держави. Відеозвернення опубліковане у соцмережах президента.

«Вибори в Бундестаг мають значення для нас, адже Німеччина — це наш ключовий партнер. Це важлива сторона Нормандського формату і наш союзник на шляху до європейської спільноти», — зазначив президент і додав, що саме тому бачення майбутнього федерального канцлера політики щодо України є вкрай важливим для нього особисто.

Також Зеленський звернувся до кандидатів з низкою запитань.

«Чи згодні ви, що європейський проєкт не буде завершеним і повноцінним без України? Чи згодні ви, що шлях України до Європи має бути дорогою з двостороннім рухом? Від Революції Гідності, коли сотні українців віддали свої життя за європейський вибір, минуло сім років. Чи не втомилась Європа так довго ховатися від питання членства України в ЄС? І чи не настав час від дипломатичних уникань перейти до чітких відповідей, умов, кроків і строків?» — поцікавився президент.