Перебуваючи в окупації 4 роки, Донбас суттєво змінився. Якщо він повернеться до складу України, то його жителі вимагатимуть більше, аніж вимагали до війни. Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук.

Питання Донбасу слід починати обдумувати заздалегідь, також потрібно вивчати світовий досвід і залучати міжнародних експертів, підкреслив політик.

"Ніколи, за будь-яких розкладів сил, незалежно від того, хто прийде до влади, Донбас вже ніколи не буде таким, як раніше. Вони вимагатимуть більшої свободи, прав і незалежності", – каже Кравчук.

Він пояснює, що за 4 роки окупації діти там вже виросли та мають зовсім інше уявлення про світ, оскільки у школах їх навчали по-іншому.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"І ми думаємо, що вони увійдуть в Україну та будуть жити так само. Не будуть. Тому потрібно думати, в чому ми можемо поступитися, не поступившись територією і суверенітетом. Я маю на увазі форму правління, права та свободи як економічні, так і політичні'', – підсумував перший президент.

Водночас на думку екс-президента Росія не має сил і засобів для повної окупації України. Таке переконання висловив він всилови після круглого столу щодо російської агресії.

"Україна залишиться Україною. Ніхто її не зможе здолати. Уявіть собі, що Росія зійшла з розуму й окупувала Україну. За рік Росії б не стало. Тому що в Україну треба було б привести половину війська, майже 70 відсотків бюджету, щоб її тримати у покорі. Вона з Кримом не може впоратися й Україну втримати не зможе.

Це означає для нас, що можна ризикувати і вкладати інвестиції", – сказав Кравчук.

Він закликав інвесторів не боятися вкладати в Україну кошти.

"Хто не ризикує, той не танцює… Я пропоную всім ризикувати", – зазначив перший президент.

Водночас, за словами першого Президент незалежної України, є у Росії люди, які розуміють, що Путін не правий.

«От є відомий політик Бурбуліс, який підписав Біловезьку угоду разом із Єльциним. Я з ним говорив. Говорив і з іншими. Вони усе розуміють. Вони кажуть, що не все так просто, але спробу треба робити.

Проблема лиш у тому, що ми знаємо приблизні умови, які виставляють «ЛДНР», а які умови виставляє Росія для України, ми не знаємо. Принаймні я не знаю. Можливо хтось знає»,– зауважив Кравчук.