У наступному парламенті українці хочуть бачити 5 партій. За даними всеукраїнського опитування від Центру досліджень та комунікацій Active Group, до Верховної Ради проходять ВО "Батьківщина" (15,2%), "Слуга народу" Володимира Зеленського (8,2%), Блок Петра Порошенка (7,7%), "Громадянська позиція" (5,9%) та "Опозиційний блок" (5,4%).

"Практично дублюються дані президентських рейтингів. За "Батьківщину" голосує приблизно така ж кількість людей, як і за Тимошенко. За решту – менше. Тимошенко вичерпала свій партійний потенціал, а решта партій добиратимуть", – зазначив Андрій Єременко, засновник Active Group, презентуючи результати дослідження.

За даними опитування, готовність взяти участь у виборах до Верховної Ради висловили 70% респондентів. Роботою нинішнього парламенту не задоволені майже 85% українців.

У президентському рейтингу лідирує Юлія Тимошенко. У неї 15,4% підтримки. На другому місці – Володимир Зеленський (9,9%), а на третьому – Петро Порошенко (8,9%). У п'ятірці лідерів також співак Святослав Вакарчук (5,3%). На четвертому місці – Анатолій Гриценко (6,5%).

Дослідження було проведене 19-22 жовтня на всій території України за винятком окупованих районів. Опитано 2253 респонденти. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,1%.

Зазначимо, що якщо шоумен Володимир Зеленський стане президентом України, бізнесмен Ігор Коломойський зможе впливати на ситуацію в країні. 

Таку думку політичний оглядач Віталій Портников.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Президентська посада Зеленського дасть Коломойському потрібний важіль впливу і не покладе на нього ніякої відповідальності за те, що відбувається в країні. Навіть якщо партія "Слуга народу" не виграє після перемоги Зеленського на президентських виборах виборів до парламенту, вона обов'язково стане частиною правлячої коаліції – і у Коломойського з'явиться можливість розставити своїх людей на ключові міністерські пости", – написав він. 

За словами оглядача, ці люди "будуть гарантувати доступ до фінансових потоків". "І вже в новій якості – друга міністрів і приятеля президента – Коломойський буде спілкуватися з [бізнесменами Рінатом] Ахметовим чи [Віктором] Пінчуком", – зазначив Портников. 

Він підкреслив, що такий розвиток подій позбавить українських виборців "моральних мук", пов'язаних із необхідністю голосувати за самого Коломойського.