Місцеві жителі у тимчасово окупованому Маріуполі вийшли на протест проти заселення міста росіянами та поділу житла між ними. Вони скаржаться на бездіяльність окупаційної влади.

Мешканці вимагають повернути квартири, відбудувати зруйновані будинки, а проросійські коментатори знущаються, розповідаючи про іпотеки і необхідність бути вдячними за «звільнення»», — йдеться у повідомленні місцевих телеграм каналів.

Своєю чергою росіяни та проросійські мешканці України в коментарях мають совість заявляти, що маріупольці нібито мають бути вдячними Росії за такий «порятунок», який зруйнував їхні життя. Вони кажуть, що РФ нібито проводить «спеціальну операцію», через яку втрачає багато ресурсів, тому жителям окупованого міста треба ще «трохи почекати».

Однак правдою є те, що у Маріуполі люди, чиї будинки демонтували росіяни, живуть просто неба. Обіцяного житла від росіян люди так і не дочекалися.

Ворог у тимчасово окупованому Маріуполі не збирається надавати житло тим, хто його втратив. Натомість нове житло просто виставляють на продаж для агресорів.

У тимчасово окупованому Маріуполі російські загарбники начебто «відбудовують» зруйновані будинки. Проте людям, які залишилися без житла, їх не видаватимуть. Квартири не видадуть колишнім мешканцям, а продаватимуть росіянам, які мають гроші, щоб купити квартиру.

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що росіяни в Маріуполі намагаються приховати сліди своїх воєнних злочинів. Вони фарбують фасади будинків, вставляють вікна, а всередині залишають все як було. Роблять це для того, щоб було відчуття, що нібито все «відремонтовано».

Окрім цього, російські окупанти продовжують тероризувати населення тимчасово окупованого Маріуполя. Через незадоволення місцевих діями Росії ворог був змушений створити у місті контрольовану опозицію.

Депутат Маріупольської міськради Дмитро Забавін розповів, що росіяни намагаються контролювати маріупольців. Зараз Маріуполь – це великий концтабір.

«Ми повинні розуміти, що Маріуполь сьогодні – це великий концтабір з обгорткою міста. Ми бачимо, що окупанти створюють обгортку, що це місто, яке відбудовують. Насправді це концтабір з тотальним контролем», – наголосив він.

Дмитро Забавін зазначив, що росіяни бачать, що все дійшло до «точки кипіння», тому що українці не звикли до таких знущань та кажуть про свій протест. Маріупольці відкрито пишуть у телеграм-каналах та інших соціальних мережах про своє незадоволення.

Багато питань, зокрема, житлово-побутових дійшли до «точки кипіння». Окупанти були змушені створити контрольовану опозицію у Маріуполі, якийсь народний контроль, який ходить та вказує підрядникам та іншим державним органам, що так не треба робити, що треба робити, як збирати сміття,– сказав він.

Звичайно, маріупольці не можуть відкрито протестувати та виганяти загарбників, однак вони незадоволені діями Росії. Ворог це бачить, тому створив «кишенькову» опозицію, мета якої показати людям, що там щось робиться. Вони потім показово виправляють маленькі недоліки, на які вказує ця опозиція.