Перший віцепрем’єр-міністр та міністр економіки Олексій Любченко розповів, у яких напрямках міжнародної торгівлі зараз ведуться переговори.
ЄС не є єдиним партнером, з яким йдуть переговори, розповів Олексій Любченко у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
Міністр анонсував, що під час робочої поїздки президента України Володимира Зеленського до США планується розпочати переговори про вільну торгівлю зі Сполученими Штатами.
Любченко поінформував, що наразі вже у фінальній стадії переговори про вільну торгівлю з Туреччиною та проведено попередню роботу щодо розширення угоди про вільну торгівлю з Канадою.
” Сподіваюся, цього року завершимо переговори по розширенню ЗСТ на сферу послуг та взаємний захист інвестицій. Канадська сторона зацікавлена, там є великий інвестиційний потенціал, сконцентрований у приватних пенсійних фондах”, – розповідає міністр.
Він також розповів, що була розблокована робота єдиної міждержавної комісії з Казахстаном, оновлено угоду про вільну торгівлю з Північною Македонією і Молдовою, відбулася зустріч з Чорноморським банком торгівлі і розвитку, а крім того проведено підготовчу роботу для переговорів з Тунісом, Єгиптом, Йорданією.
Олексій Любченко також зазначив, що наразі проводиться системна робота з Китаєм, яку координує віцепрем’єр Ольга Стефанішина.
“Ми започаткували спільне дослідження можливості угоди про вільну торгівлю. Результати будуть відомі наступного року, на їх основі буде прийняте політичне рішення щодо початку переговорів. Також активно ведеться спільна робота над підготовкою до переговорів з Індонезією і В’єтнамом”, – розповів Любченко.
Він також зауважив, що стратегічним вектором торгівля з Китаєм може стати у тому випадку, якщо Україна буде торгувати продукцією переробки.
“Україна намагається зараз сконцентруватися навколо своїх національних інтересів, будучи відкритою до всіх країн, з якими співпадають вектори розвитку. Нарешті в нас є стратегія, відштовхуючись від якої ми визначили точки зростання, маємо також Бюджетну декларацію і прогноз соціально-економічного розвитку на три роки, зрозумілі тренди. На всіх зустрічах з представниками іноземних держав повторюємо: Україна, як і кожна країна, має свої вектори розвитку. Якщо вони перетинаються, буде синергія і результат для обох країн”, – підкреслив міністр економіки.