Поїздка президента України Володимира Зеленського в найгарячішу точку на фронті, Бахмут, підірвала інформаційну кампанію Кремля, що демонструє диктатора Володимира Путіна, як безпосереднього учасника війни.

Про це пишуть аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW) у свіжому звіті.

Експерти підкреслили, що останнім часом Путін намагається зменшити градус критики Міністерства оборони РФ і своєї діяльності. Він виступає на публіці із заявами про різні починання, спрямовані на поліпшення військових зусиль.

Кремлівський диктатор провів церемонію нагородження гауляйтерів і пропагандистів, щоб показати себе в ролі лідера, залученого у війну. Путін хоче виставити себе в позитивному світлі і відвести провину за невдачі окупаційного війська в Україні. Однак поява президента України на передовій підірвала цю інформаційну кампанію.

“Рішення Путіна нагородити членів свого оточення, які навіть не брали безпосередньої участі в бойових діях, на відміну від візиту Зеленського поблизу лінії фронту в Бахмуті, викликало певну критику серед російських націоналістів. Колишній командир російських бойовиків і критичний голос в російському інформаційному просторі Ігор Гіркін зазначив, що Путін нагороджує “своїх героїв в Кремлі”, але не російських і проксі-військовослужбовців, які беруть участь в боях на передовій”, — написали в ISW.

Інші військові російські блогери теж виступили з певною критикою. Один з них нагадав, що Путін не відвідував тимчасово захоплені українські території, а другий припустив, мовляв, рашистам наказали припинити вогонь на час поїздки президента України.

“Візит Зеленського в Бахмут підірвав зусилля Путіна утвердитися в якості головнокомандувача військового часу і перетворив власну інформаційну операцію Путіна в ганьбу навіть в частині провоєнного російського інформаційного простору”, — підсумували експерти.

Схожий аналіз опублікували і в New York Times.

Зазначається, що приїзд президента України Володимира Зеленського до Бахмута разюче відрізнявся від тієї церемонії нагородження, яку влаштував у Кремлі Володимир Путін. Це продемонструвало різкий контраст між лідерами двох держав. 

Глава української держави здійснив свою найнебезпечнішу з лютого поїздку на передову, вручивши у зруйнованому Бахмуті медалі солдатам під гуркіт артилерії.

У той же час Володимир Путін влаштував пишну церемонію в Кремлі, куди скликав провоєнних діячів та лідерів пропаганди. Красиво оформлений телевізійний захід глави Кремля має показати як самим росіянам, так і всьому світу, що він сповнений рішучості продовжувати війну, незважаючи на втрати. За оцінками американських офіційних осіб, кількість убитих та поранених військовослужбовців ЗС РФ перевищила 100 тис. осіб.

“Зеленський своїм візитом до Бахмуту, навмисно чи ні, перетягнув частину уваги з Путіна на себе, продемонструвавши безстрашність і готовність ризикувати собою, приїхавши до міста, яке настільки зруйноване постійними російськими нальотами, що нагадує картини часів Першої світової війни”, — коментує видання.

При цьому успішна оборона Бахмута та збереження контролю над ним надає місту символізму, який суттєво перевершує його військове значення, вважають журналісти.

“Схід тримається, тому що Бахмут бореться. Це фортеця нашого бойового духу. У жорстоких боях і ціною багатьох життів тут відстоюється свобода для всіх нас”, – наголосив Зеленський на передовій.

Паралельно із цим Путін заявив, що готовий діяти жорсткіше. Він також назвав “надзвичайно складною” ситуацію на українських територіях, що утримуються Росією.