Збройні Сили України утримали ключові позиції на декількох напрямках фронту.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович, нацгвардійці продовжують успішно виконувати завдання у складі Сил оборони.

Так на Куп’янському напрямку підрозділи спецпризначення НГУ «Омега» спільно з підрозділами ЗСУ утримали панівні висоти навколо поселень Вільшана та Новоселівське, чим забезпечили виконання завдань підрозділами Сил оборони.

На Лиманському напрямку підрозділи оперативного призначення Нацгвардії України утримують займані рубежі та не допустили втрати територій.

На Мар’їнському та Бердянському напрямках підрозділи Нацгвардії успішно утримують займані позиції, чим забезпечують успіх наступальних дій підрозділів ЗСУ.

Також за минулий тиждень підрозділи оперативного призначення НГУ знищили 150 окупантів та 14 одиниць озброєння та техніки російських окупантів.

 

Увагу на Куп’янський напрямок звернув і  колишній голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, зауваживши, що російські окупанти обрали саме Куп’янський напрямок з низки причин.

Там вже упродовж певного часу активізувалися бойові дії.

Як наголосив Сергій Гайдай, тут є певний комплекс різних причин. Їм не вистачає перемог на фронті. Та й вони досі не виконали свої старі завдання.

«Якби вони пройшли до Куп’янська, то в певному сенсі роз’єднали наше угруповання на дві частини. Потім вони можуть вниз спуститися і теоретично спробувати взяти в оперативне оточення наші підрозділи», – вважає Гайдай.

Крім того, окупанти досі не змогли виконати своє завдання, яке їм поставили ще навесні 2022 року – вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Воно досі актуальне для російських загарбників.

Варто підкреслити, що армія РФ на Куп’янсько-Лиманському напрямку протягом місяця не може досягти жодної з поставлених задач – зайняти нові, вигідніші рубежі та відтягнути до місць своїх атак сили оборони України.

Таку думку висловив український військовий експерт, полковник запасу Роман Світан.

“Зараз там кілька бригад підготовлених для виконання бойових завдань. Вони вже місяць намагаються їх виконувати. І Сирський командувач Сухопутних військ ЗСУ має рацію, там система оборони побудована так, що малими силами, менше в рази, ніж у росіян, ми утримуємо цей напрямок. Там гарна для активної оборони поверхня. Наступати широким фронтом не виходить. У росіян максимум фронт був шириною близько 10 кілометрів. Більше у них не виходить, бо затиснуті озерами, річками. Розвернутися там просто нема де. Цим користуються наші частини в обороні. Для того, щоб не дати росіянам рушити, і ми їм практично не даємо. Тобто плюс-мінус йде там кілька кілометрів, але це не глобально”, – каже Світан.

Також, за його словами, росіянам не вдається змусити перекинути українські частини та резерви на зміцнення цього напрямку.

“Сил та засобів України, які зараз там використовуються, поки що достатньо. Використовуються переважно оперативні резерви, які перекидаються, можливо. Роковими дорогами вздовж лінії фронту з перекиданням з Донецького напрямку на Луганський, з Луганського на Донецький. Тобто йде маневр резервів. Не просто так там Сирський перебуває. Генерал розуміється на цій темі. Він знає, що робити, коли заявляє, що ворог не зрушить, не пройде”, — підкреслив Роман Світан.