Росія з самого початку повномасштабної війни використовувала територію Білорусі для своїх військових операцій. Тож не дивно, що військові України контролюють північний кордон та уважно слідкують за можливою ескалацією з цього напрямку.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов розповів, що у прикордонних районах з Україною ворог продовжує утримувати свої підрозділи. Також він не припиняє здійснювати артилерійський обстріл позицій наших військ та населених пунктів поблизу лінії зіткнення.

Зокрема, минулої доби ворог обстріляв райони населених пунктів Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Однак за словами Жданова, Сіверський, Слобожанський Волинський та Поліський напрямки більш-менш стабільні.

Там російських військ практично не має. Лише на полігонах Брестської області. Ми їх контролюємо і знаємо їх кількість та їхнє переміщення,
– підкреслив Жданов.

Натомість за словами військового експерта, на кордоні розташовуються білоруські війська, які стоять на прикритті державного кордону.

Жданов розповів, що наразі на кордонах Півночі України станом на 12 лютого немає наступального ворожого угруповання.

Як тільки воно почне формуватися, я думаю, Генеральний штаб нам повідомить, і ми з вами про це знатимемо. Тому це одразу відповідь на питання чи буде наступ на Півночі,
– сказав він.

Однак на цих напрямках існує можливість провокації. Проте вони будуть пов’язані не з наступом, а з наступальними діями російських військ на Сході України.

Російська армія планує оточити Сили оборони на Донбасі, атакувавши з трьох боків. Для цього окупанти робитимуть ставки на живу силу та безперервні штурми, щоб знайти вразливі місця.

Про це повідомляє New York Times.

За прогнозом видання, росіяни планують окупувати Донбас до березня, взявши ЗСУ в оточення з півночі та півдня через Кремінну та Вугледар. Побоюючись зростаючого українського арсеналу, вони рухаються першими.

Також окупанти, ймовірно, спробують відволікти ЗСУ. Для цього вони відкриють новий фронт, швидше за все, у районі Сум та Харківської області.

У той же час, контрнаступ готує і Україна, яка хоче, щоб росія гадала, де і коли вона може завдати удару. Однак, як пише видання, просуватися на сході буде складно: ворог укріпив там позиції з 2014 року.

Найперспективнішим для України стане контрнаступ на півдні, вважають аналітики. Мелітополь був би очевидною метою, оскільки перебуває на перетині двох автомагістралей та важливої залізничної гілки.

Якщо під Мелітополем Україні вдасться поділити сили рф, це послабить контроль загарбників над Херсонщиною.

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни припускають, що росія прагне приховати значні втрати військової техніки.

У Росії готуються до нової хвилі масштабної мобілізації. Швидше за все, Росія відтермінує новий раунд мобілізації, оскільки не подолала ряд проблем.

Про це заявив представник ГУР МО Вадим Скібіцький. Він наголосив, що якщо Росія продовжить новий раунд мобілізації, то постраждає від тих самих проблем, які виявила попередня хвиля.

Йдеться про брак сучасного обладнання в хорошому робочому стані та достатньої кількості боєздатних офіцерів, навчання величезного напливу непідготовлених людей.

Вони готуються до другої хвилі мобілізації, але ми вважаємо, що вони відтермінують її, тому що не подолали всіх труднощів, яких зазнали під час першої хвилі. Вони тоді не були готові до такої масштабної мобілізації, не готові й зараз,
– заявив представник ГУР МО України.