На Лівобережжі Херсонщини, що тимчасово знаходиться під окупацією російських загарбників, підрозділи противника певною мірою зменшили свою присутність, але поки що не варто випереджати події і говорити про якусь підготовку до здійснення якогось жесту доброї волі. Ознак тому – наразі немає. 

 
Про це розповів у соцмережах Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. 

За його словами, російське командування після втечі з правобережної Херсонщини приблизно через місяць стало зменшувати насиченість лівобережки своїми підрозділами, оскільки ті знаходяться як на долоні для української артилерії з правого берега. 

Позиції окупантів лівим берегом прострілюються вглиб на 20 км. Це створює підвищені ризики для утримання в цьому секторі великої групи військ, які були б просто мішенню для щоденного, рутинного відстрілу українською артилерією. 

З метою зменшення втрат і стали скорочувати концентрацію сил та коштів на лівобережці, особливо у 20-кілометровій зоні на березі Дніпра. Але при цьому в цій зоні зберігається контингент, який можна умовно поділити на дві функціональні групи.

Перша група – підрозділи оборонного призначення, призначені для стримування контрнаступу ЗСУ, у разі форсування Дніпра та інших сценаріїв, які не будуть використані, але яких панічно бояться окупанти, а також диверсійної діяльності. 

Друга група – терористична. Функції цих підрозділів – ведення терористичної діяльності, обстрілів правого берега. В основному це підрозділи з РСЗВ БМ-21 “Град”, які здійснюють хаотичні, неприцільні обстріли Херсона та всього правобережжя. 

Таким чином, відтік росіян із лівобережки – це мінімізація втрат, але не ознака підготовки жесту доброї волі. Хоча скорочення присутності підрозділів може мати вплив на обороноздатність даного угруповання на даному плацдармі, причому негативно, але все ж… 

Але все ж таки не варто спішити і видавати бажане за дійсне. Так, зменшення фіксується. Ні, тікати ніхто не збирається. Тим більше, якщо окупанти втечуть із лівобережки, то вони оголять запорізьке угруповання із заходу, що завершиться вже втратою Запорізької області. А до цього вони поки що не дозріли. 

Тим часом як повідомляє керівниця Об’єднаного пресцентру Сил охорони й оборони Півдня Наталя Гуменюк, російські загарбники продовжують тероризувати мирне населення на Херсонщині. Росіяни системно завдають ударів по звільненому правобережжю області. 
Найбільше від ударів ворога потерпає Херсон та Антонівка, яка розташована поруч. 

Але вогневе ураження ворога досягає аж до Чорнобаївки. Тобто росіяни обстрілюють не тільки безпосередньо прибережні населені пункти, 
– зазначила Гуменюк. 

Водночас російські загарбники відкривають вогонь і по населених пунктах на лівобережжі Херсонщини, які перебувають під окупацією. Зокрема, росіяни завдають ударів по місту Олешки. А потім цинічно брешуть, що ці удари нібито – справа рук ЗСУ. 

“Росіяни проводять комплексну роботу. Мета ворога багатошарова. Але одне з головних завдань – створити виправдання для колабораційної влади, яка вишукує аргументи для того, щоб евакуюватися самій”, – розповіла речниця ОК “Південь”. 

Наталія Гуменюк розповіла про бої за Кінбурнську косу: дивіться відео 

Самі російські військові також не можуть почуватися у безпеці на лівому березі Дніпра на Херсонщині. 

“Окупанти усвідомлюють, що рух спротиву виявляє їхні позиції та місця базування. Сили оборони про них знають, тому росіяни й намагаються ховатися серед місцевого населення, адже усвідомлюють, що ЗСУ не б’ють по місцевих”, – зазначила Гуменюк. 

За її словами, російські загарбники намагаються виправдати перед своїм військово-політичним керівництвом потребу виїхати з лівого берега Херсонської області. 

Росіяни поступово вивозять свої речі, членів родин і намагаються й самі евакуюватися глибше у сторону Криму. Вони усвідомлюють, що наша бойова робота і вогневий контроль у бік Олешок, Нової Каховки, Козачих Лагерів досить потужні та ефективні, 
– сказала Гуменюк. 

Вона додала, що загарбники чудово розуміють: їхні місця розташування можуть бути уражені будь-якої миті.