Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан більш, ніж впевнений, що як тільки ЗСУ  розпочнуть наступ на Запоріжжі, окупанти втікатимуть з материкового Півдня України так швидко, що їх не дожене й F-16. До слова, сам американський літак є майже що безальтернативним для України.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни готуються до “жесту доброї волі” на захопленій Запорізькій атомній електростанції. У ворога вже є план з евакуації завезених туди працівників “Росатома”.

Наш співрозмовник переконаний, що вихід з окупованих частин Херсонської та Запорізької областей росіяни почали планувати наступного ж дня після того, як туди зайшли. Адже будь-який вихід українських військ у бік Мелітополя переведе все це угруповання в режим оперативного оточення.

Тут уже перебувати просто неможливо. І вийти потім буде неможливо. Тобто, щойно ми на 10 кілометрів почнемо рухатися в бік Мелітополя, будемо доходити до Токмака, росіяни одразу побіжать з ЗАЕС,– заявив Роман Світан 24 каналу.

Та він переконаний, що ворог втікатиме не лише з Запорізької АЕС, а й зі всього лівого берега від Каховського водосховища. Вони одразу почнуть тікати, адже розумітимуть, що потраплять у котел.

Військовий експерт допускає, що просування ЗСУ може відбуватися одночасно з-під Оріхова в бік Мелітополя та з Кінбурнської коси в бік Армянська, що на півночі Криму. Тоді росіяни дуже швидко побіжать з усіх окупованих частин Запорізької та Херсонської областей.

Швидкість бігу буде такою, що ми їх просто не наздоженемо. Нам і F-16 можуть не допомогти – лише вітер за ними свистітиме. Росіяни розуміють, що весь цей “мішок” – це братська могила для них,– іронізує Роман Світан.

Резюмуючи, він наголосив, що однозначно вірить в інформацію про те, що росіяни вже готуються до виходу з Запорізької атомної електростанції.

Водночас за даними Генштабу, російські окупанти продовжують вчиняти мародерство на тимчасово захопленій території України. Зокрема, в Новокаховському районі Херсонської області зазначили випадки злив мазу від електротрансформаторів, що, в свою чергу, призвело до відключення окремих вулиць населених пунктів району.

За минулу добу ВПС України завдали удару по 5х районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів.

Підрозділи ракетно-артилерійських військ уразили 1х пункт управління, 3х райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, а також 1х станцію електронного

За минулої доби ворог завдав 9х авіаційних та 19х ракетних ударів, з них 13х з систем ППО С-300 по мирним містам Слов’янськ та Краматорськ, 42х патронів з МЛРС по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів. Є загиблі та поранені мирні мешканці, зруйновано та пошкоджено багатоповерхові та приватні житлові будинки, а також інша цивільна інфраструкту

Головні зусилля ворог продовжує зосереджувати на веденні наступальних дій на напрямках Лиман, Бахмут, Авдіївки та Мар’їнки. За Бахмут та Мар’їнку тривають найзапекліші бої. Протягом минулої доби відбито 56х ворожих атак.

Волинь, Полісся, Сіверщини та Слобожанщини: оперативна ситуація суттєво не змінилася, ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Деякі підрозділи територіальних військ Збройних Сил РФ продовжують перебувати на території Республіки Білорусь. Триває повна перевірка боєздатності Збройних Сил Республіки Білорусь.

Військова присутність противника підтримується в Курській та Білгородській областях, що межує з Україною.

Вісь Лиман: Протягом минулої доби ворог провів невдалі наступальні дії поблизу населених пунктів Діброва та Білогорівка.

Вісь Бахмута: ворог продовжує вести наступальні дії. Тривають важкі бої за місто Бахмут.

Вісь Авдіївки: ворог без успіху здійснив невдалі наступальні дії в Новокалиновоському та Первомайському районах Донецької області.

Вісь Мар’їнка: наші захисники протягом минулої доби відбили численні атаки ворога в районі селища Мар’їнка Донецької області.

Шахтарське вісь: минулої доби ворог не здійснював наступальних операцій.

Запорізька та херсонська вісі: ворог продовжує проводити оборонні операції.